Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) inspektori neplāno masveidā pārbaudīt suņu reģistrāciju, intervijā laikrakstam Neatkarīgā sacījis PVD ģenerāldirektors Māris Balodis.
Viņš piekrita, ka prasību reģistrēt un čipēt suņus daudzmaz ievēro Rīgā, bet par to īpaši neuztraucas ārpus Rīgas. Uz jautājumu, vai PVD taisās pārbaudīt nereģistrētos lauku sētu suņus, Balodis sacīja, ka tikai sūdzību gadījuma.
BNN iepriekš vēstīja, ka Latvijā kopš 1.janvāra noteikts, ka visiem suņiem jābūt čipētiem un reģistrētiem, tomēr dzīvnieku patversmes joprojām to neievēro un atdod adopcijai nereģistrētus suņus.
«Mēs neplānojam braukāt pa mājām, lai masveidā pārbaudītu suņu reģistrāciju. Reģistrācijas galvenais mērķis ir, lai dzīvnieks būtu identificējams gadījumā, ja tas pazūd vai nodara kādu kaitējumu. Mēs pagaidām neredzam iespēju, lai veiktu 100% kontroli pār suņu uzskaiti. Pašlaik PVD ir svarīgākas prioritātes – Āfrikas cūku mēris un putnu gripa,» sacījis Balodis, piebilstot gan, ja PVD inspektors apmeklēs saimniecību, kas tur, piemēram, cūkas, govis, mājputnus, un redzēs tajā arī suni, tad viņš pārbaudīs arī suņa reģistrāciju.
Savukārt iepriekš BNN norādīja, ka Latvijas Veterinārārstu biedrības (LVB) valdes priekšsēdētāja Māra Viduža uzsver, ka visiem suņiem jābūt apzīmētiem ar mikročipu un tam jābūt reģistrētam Lauksaimniecības datu centrā (LDC), savukārt reģistrācijas maksa nav jāmaksā ne par suni, kas no patversmes tiek nodots adopcijai, ne suni, kas uzturas patversmē. Daudzas patversmes joprojām nesteidz reģistrēt suņus.
Uz jautājumu, kam jāziņo, ja pa apdzīvotu vietu klaiņo svešs suns, PVD ģenerāldirektors stāsta, ka pašvaldības policijai, jo tā atbild par sabiedrisko kārtību. «Savukārt pašvaldības ir noslēgušas līgumus ar noteiktiem klaiņojošo dzīvnieku ķērājiem, kuriem, saņemot ziņu no policijas vai pašvaldības, ir jādodas uz notikuma vietu. Ja suns kādam uzbrūk, tad tā jau ir policijas kompetence. Ja suņa uzbrukumā ir nodarīti miesas bojājami, tiks sākts kriminālprocess un pieslēgsies PVD, kurš pārbaudīs, vai suns ir reģistrēts un ir vai nav bīstams, jo PVD veic suņu bīstamības novērtēšanu. Ja suns tiek atzīts par bīstamu, tad suņa īpašniekam tiek uzlikti papildu pienākumi. Ja sunim nav īpašnieka, tad mēs nogādāsim suni patversmē, kuras darbinieki centīsies sunim atrast jaunu saimnieku,» skaidro Balodis.
Ja prasība par obligāto reģistrēšanu un čipēšanu netiks izpildīta, PVD, kā arī pašvaldības policija drīkst uzlikt sodu, kas fiziskajām personām ir no septiņiem līdz 210 eiro, bet juridiskajām – no 15 līdz 350 eiro, informē PVD.
Ref: 225.000.103.142
Protams cilvēkus iz*****,naudu iekasēja!!
Apzinīgākie sačipēja,piereģistrēja,bet cik man zināms Rīgā,manā rajona,nav daudzi ne čipēti,ne reģistrēti,i-netaisās to darīt,tāpat ir cilvēku grupa kuri izkārnijumus arī nevāc.Arī es mazāk to daru,jo ja reiz man vēl RD jāmaksā suņa nodeva,tad lai RD ar auisaini priekšgalā nāk un vāc mēslus,jo es īsti nesaprotu par ko RD no mums iekasē to nodevu??????????