Rakstura prognoze: Veids, kā dažās minūtēs atrast ideālu partneri vai darbinieku

Kādus darbiniekus jāpieņem katrā profesijā, lai uzņēmums iegūtu maksimālu efektu? Kā pārliecināt sabiedrību par jaunu politisko risinājumu? Kāpēc bērns skolā bija teicamnieks, bet nespēj pabeigt universitāti? Kāpēc ar ideālo dzīvesbiedru ir tik daudz strīdu par sadzīviskiem sīkumiem? Uz visiem šiem šķietami tik dažādajiem jautājumiem var atbildēt ar vienu un to pašu metodi, sola igauņu biologs un etologs Marks Lučins.

Cilvēce nepagurusi meklē līdzekļus, kā pēc iespējas efektīvāk jau priekšlaicīgi uzminēt nepazīstama cilvēka dabu, lai atlasītu labākos biznesa vai dzīves partnerus un iegūtu no saskarsmes ar citiem maksimālu produktivitāti. Vieni pievēršas padziļinātām psiholoģijas studijām, citi meklē palīdzību zvaigžņu un planētu stāvoklī, vēl kāds zīlē kafijas biezumos vai varbūt padodas pavisam.

Marks Lučins uzskata, ka ir iespējams pavisam īsā laikā, izpētot kāda cilvēka seju, prognozēt viņa ģenētisko intelekta potenciālu, spējas uz iniciatīvu un pašmotivāciju, uzvedību stresa situācijās, uzmanības līmeni uz detaļām, spēju uzņemties līderību, atvērtību idejām u.c.

Pētnieks min, ka par pamatu saviem secinājumiem ņem fenotipoloģiju – zinātnē balstītu ekskluzīvu rakstura prognozes metodi, kuru pats sācis izstrādāt jau 1986. gadā, bet praktiskam lietojumam tā piemērota, sākot ar 1991. gadu. 2003.gadā šī metode ir patentēta ASV, Krievijā un Igaunijā ar pasaules mēroga prioritāti.

Fenotipoloģija ir sistēmiska zinātne, kuras ietvaros cilvēka īpašības, paredzamo uzvedību un iespējamo potenciālu var noteikt pēc unikāliem sejas vaibstiem, vadoties no vairāk nekā 140 zināmām pazīmēm un to kombinācijām. Dažu minūšu laikā iespējams novērtēt nākamo darījumu partneri vai klientu, un tikpat labi metode noderēs, arī izvēloties dzīvesbiedru.

Metodes pamatā ir mērķtiecīga psiholoģijas un fizioloģijas metožu kombinēšana, analizējot veidus, kādos katra konkrētā cilvēka dabiskās īpatnības liek tam uztvert apkārtējo pasauli un uz to reaģēt.

Piemēram, ausu forma regulē dzirdes uztvertās informācijas apjomu, vienlaikus ietekmējot tās apstrādes sistēmu – ja informācijas ir daudz un tā ir kvalitatīva, arī uztvere tiek trenēta apjomīgam, kvalitatīvam darbam. Un pretēji – ja informācijas apjoms ir nabadzīgs, attiecīgā uztveres daļa strādās “atpūtas režīmā” un nebūs darba gatavībā.

Tomēr fenotipoloģijas pamatlicējs aicina cilvēka ģenētiski ieprogrammētās spējas nemēģināt noteikt pēc vienas-divām ārējām pazīmēm, bet gan apgūt tās visas. Viņaprāt, šādi gadījumi ir jāskata kompleksi, ņemot vērā arī cilvēka audzināšanu, veselības stāvokli, īpašas dzīves situācijas. Fenotipoloģija ir darba instruments, kas palīdz novērtēt cilvēka dabas dotos talantus un spējas. Un kā jebkurš instruments, tas jālieto pārdomāti, iepriekš kārtīgi iepazīstot darba metodi. Tas ir arī iemesls, kāpēc autors metodi ir patentējis – lai ar tās tālāk pasniegšanu nenodarbotos cilvēki, kas paši to apguvuši nepilnīgi un var citus novest līdz pārpratumiem darījumu un personīgās attiecībās.

Lai arī latvieši šo metodi apgūtu precīzi, Marks Lučins noturēs trīs dienu semināru no 22. līdz 24.martam Rīgā, kurā interesenti varēs apgūt fenotipoloģijas praktisko pielietojumu biznesā, darbinieku atlasē, sabiedriskajos un sadzīves procesos, cilvēku noderīgo un bīstamo īpašību noteikšanā un tamlīdzīgi.

Ref: 102.000.102.12166

Saistītie raksti

1 komentārs

  1. Tā skatos, ka to organizē “Sapņu osta”. Biju pie viņiem uz citu semināru, diezgan apmierināts ar rezultātu.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas