Lēni un neatlaidīgi Latvijas valdības lēmumi spiež domāt par ražotnes pārcelšanu uz citu valsti, atzīst kokrūpniecības uzņēmuma SIA Flora valdes priekšsēdētājs Māris Bušs.
Bušs stāstīja: ja jau cilvēki brauc strādāt uz Lielbritāniju, jo šeit nav darba, tad uzņēmums no cilvēka neatšķiras, jo ir tādā pašā situācijā. Protams, uzņēmumu pārcelt uz citu valsti ir sarežģīti, bet neredzu nekādus šķēršļus pārcelties uz Lietuvu vai Igauniju. Tiesa, pagaidām šādu iespēju neesam nopietni apsvēruši, sacīja Bušs.
Flora turpmākos gadus plāno paplašināties Krievijā, kur vērojams pieprasījums pēc uzņēmuma ražotajiem koka logiem. Bušs uzsvēra, ka Krievijas tirgū liela nozīme ir tam, ka Floras logi ir no Eiropas Savienības, par ko krievi ir gatavi maksāt lielāku naudu nekā par vietējā tirgū ražotiem.
Tiesa, atvērt ražotni Krievijā nav izdevīgi, jo Florā ir jāstrādā latviešiem, tomēr uzņēmumam nav tādu resursu, lai pārceltu darbaspēku. Domāju, ka Krievijas darbaspēkam nevar uzticēties, jo vienam projektam Krievijā bija nepieciešams Floras koka logu rāmjiem ielikt stiklu, ko nopirkām no vietēja uzņēmuma, un stikls izrādījās nekvalitatīvs. Florai Latvijā ir ļoti labi darbinieki, un produkciju ražo nevis iekārtas, bet cilvēki ar iekārtu palīdzību, tā Bušs.
SIA Flora dibināta 1991.gadā, un tās pamatkapitāls ir 306 000 latu.
Uzņēmums ražo koka logus, durvis un fasādes.
Floras 52,94% kapitāldaļu pieder Mārim Bušam, pa 23,53% kapitāldaļu Jurim Bušam un Ilzei Bušai.
2007.gadā Floras apgrozījums bija 3,06 miljoni latu, bet zaudējumi – 438 830 latu. 2008.gadā uzņēmums apgrozīja 1,32 miljonus latu, bet zaudējumi bija 59 052 lati. 2009.gadā Floras apgrozīja 1,05 miljonus latu, savukārt zaudējumi bija 25 524 lati, 2010.gadā uzņēmums apgrozīja 1,08 miljonus latu, savukārt zaudējumi bija 1 000 latu.
tas ir briesmīgi – bēg prom ne tikai iedzīvotāji, bet arī uzņēmēji. valsts kā tāda drīz izmirs