Rīgas domes opozīcija vēlas politisko atbildību no Vjačeslava Stepaņenko par atkritumu apsaimniekošanu Rīgā

Rīgas domes deputāts Vjačeslavs Stepaņenko

Rīgas domes opozīcijai pieprasa par krīzi atkritumu apsaimniekošanā uzņemties politisko atbildību un vēlas Vjačeslava Stepaņenko (GKR) atstādināšanu no Mājokļu un vides komitejas vadītāja amata, informē Rīgas domes Latvijas attīstībai (LA) frakcijas pārstāve Ieva Graudiņa-Šutko

Tāpat pieprasīt arī sasaukt ārkārtas Mājokļu un vides komitejas sēdi par rīcības plānu sadzīves atkritumu sistēmas sakārtošanai Rīgā, kurā tiktu skatīts Mājokļu un vides departamenta ziņojums par rīcības plānu atkritumu sistēmas sakārtošanai Rīgā, ievērojot vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Jura Pūces (AP) rīkojumā noteikto termiņu.

Tāpat LA vēlas no komitejas priekšsēdētāja amata atsaukt Stepaņenko.

«Mēs redzam, ka situācija atkritumu apsaimniekošanas jomā ir kritiska. Tā rezultātā Rīgā kopš 11.septembra ir izsludināts ārkārtas stāvoklis,» pauž deputāts Ansis Ansbergs (LA).

Viņš Stepaņenko atsaukšanu skaidro ar to, ka viņš neko nav darījis, lai labotu atkritumu apsaimniekošanas jomā notiekošo un Mājokļu un vides komitejā šīs jautājums skatīts tikai reizi kopš krīzes izsludināšanas. Arī pēc Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas pārmetumiem nekas nav darīts, lai strādātu pie situācijas uzlabošanas, skaidro Ansbergs.

Deputāts uzsācis parakstu vākšanu par ārkārtas komitejas sēdes sasaukšanu. Tam viņam nepieciešami vismaz septiņi deputātu paraksti.

Vēl par šo tematu: Ja Rīgas dome neatrisinās atkritumu apsaimniekošanas jautājumu, VARAM varētu rosināt tās atlaišanu

Jau vēstīts, ka VARAM varētu iniciēt Rīgas domes atlaišanu, ja tā līdz 11.decembrim nebūs atrisinājusi jautājumu par atkritumu apsaimniekošanu galvaspilsētā.

21.decembrī ministrs Pūce paziņoja, ka Rīgai 20 dienas laika, lai iesniegtu VARAM paskaidrojumus un detalizētu rīcības plānu, kā viņi plāno nodrošināt atkritumu izvešanu pilsētā pēc 11.decembra, kad beidzas valdības izsludinātais ārkārtējās situācijas regulējums.

Tomēr Pūce atzinās, ka viņam nav pārliecības, ka pašvaldībai ir skaidrs rīcības plāns.

Rīgas domei jāiesniedz plāns par to, kā viņi informēs iedzīvotājus par radušos situāciju. Vienlaikus, līdz ar informācijas pieprasījumu, VARAM informējusi domi, ka ir konstatēts atkārtots un ilgstošs noteikumu pārkāpums, par ko izteikts brīdinājums, ka iestājas pamats lēmuma pieņemšanai par domes atlaišanu.

Pūce stāstīja, ka šogad VARAM septiņas reizes vērsusi Rīgas domes uzmanību uz to, ka tā nepilda tai uzticēto pienākumu atkritumu apsaimniekošanas jomā, tostarp, tai nav atbilstošu saistošo noteikumu. Tāpat pēc šādiem aizrādījumiem nav sekojusi Rīgas domes vērā ņemama rīcība.

Kā ziņots, Rīgas pilsētas pašvaldība un SIA Getliņi EKO ir noslēdzis 686,3 miljonu eiro vērtā Rīgas pilsētas sadzīves atkritumu apsaimniekošanas publiskās-privātās partnerības procedūru un par konkursa uzvarētāju atzinis SIA CREB Rīga, ko izveidojuši divi vides pakalpojumu sniedzēji – Clean R un Eco Baltia vide.

Atbilstoši publiskās-privātās partnerības procesam konkursa uzvarētājam no 15.septembra bija jānodrošina Rīgas sadzīves atkritumu apsaimniekošanu un investīcijas turpmākos 20 gadus. Jūnija sākumā Getliņi EKO un CREB Rīga reģistrēja kopsabiedrību Rīgas vides pakalpojumi, taču vēlāk uzņēmums mainīja nosaukumu, pārtopot par Tīrīga.

Konkurences padome, pamatojoties uz aizdomām par iespējamu līguma par Eiropas Savienības darbību 102.pantā noteiktā dominējošā stāvokļa ļaunprātīgas izmantošanas aizlieguma pārkāpumu, ierosināja pārkāpuma lietu pret Rīgas pilsētas pašvaldību un Getliņi EKO. Lai lietas izpētes laikā atkritumu apsaimniekošanas tirgū Rīgā saglabātu konkurenci, Konkurences padome pieņēma lēmumu noteikt pagaidu noregulējumu, kas tostarp aizliedz Tīrīga slēgt līgumus ar iedzīvotājiem par atkritumu apsaimniekošanu pēc 15.septembra.

Lasiet arī: Rīgas dome savā sastrādātajā neuzņemas teju nekādu atbildību, tā Ābrama

11.septembrī valdība izsludināja ārkārtas situāciju atkritumu apsaimniekošanas jomā Rīgā. Ņemot vērā valdības rīkojumu, Rīgas dome organizēja sarunu procedūru, kuras laikā trīs no četriem līdzšinējiem atkritumu apsaimniekošanas operatoriem piekrita turpināt nodrošināt pakalpojumu sniegšanu. Attiecīgi kopš 15.septembra Rīgā atkritumus izved pēc ārkārtas situācijas pagaidu plāna.

Savukārt VARAM 1.oktobrī pēc Administratīvā apgabaltiesas lēmuma paziņoja, ka ir sagatavojusi grozījumus Atkritumu apsaimniekošanas likumā, kas paredz, ka Rīgas domei atkritumu apsaimniekošana būs jānodrošina vairākās zonās.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas