«Ja netiks rasti adekvāti risinājumi, bēgļu krīze var kļūt par eksistenciālu jautājumu arī pašai Eiropas Savienībai (ES),» runājot par bēgļu krīzi Eiropā, uzsver ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs. Viņš pauž pārliecību par nepieciešamību rast ilgtermiņa risinājumus migrācijas pamatcēloņiem, īpaši pievēršoties politiskās, ekonomiskās un sociālās situācijas stabilizācijai ES kaimiņu reģionos.
Rinkēvičs otrdien, 23.februārī, Ņujorkā tikās ar Apvienoto Nāciju (ANO) ģenerālsekretāra vietnieku politiskajos jautājumos Džefriju Feltmanu (Jeffrey Feltman), lai pārrunātu Latvijas pozīciju saistībā ar konfliktiem ES austrumos un dienvidos, kā arī ANO lomu Sīrijas konflikta noregulējumā.
Abas amatpersonas bija vienisprātis, ka sadarbība starp ANO un ES ietvaros ir laba, īpaši humanitārajos un attīstības sadarbības jautājumos, informē Ārlietu minitrijas Preses centrs.
Tāpat ministrs pauda viedokli, ka situācija Ukrainas austrumos nav iepriecinoša, kas rada arī jaunus izaicinājumus ANO. «Drošības situācija Ukrainas austrumos atkal ir saasinājusies. Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas misija saskaras ar pārvietošanās ierobežojumiem no separātistu puses. Aicinu ANO aktīvāk iesaistīties Ukrainas konflikta noregulējumā,» sacīja ministrs.
Savukārt attiecībā uz konflikta noregulējumu Sīrijā, ministrs pauda atbalstu starptautiskās sabiedrības un ANO centieniem nodrošināt Sīrijas krīzes politisku risinājumu. «Ir apsveicama ASV un Krievijas panāktā vienošanās par pamieru Sīrijā, taču ir vienlīdz būtiski, lai šis pamiers nepaliek tikai kā apņemšanās uz papīra,» tikšanās nobeigumā sacīja Rinkēvičs.
BNN jau vēstīja, ka Amerikas Savienotās Valstis un Krievija 22.februārī pavēstījušas, ka ir vienojušās par vardarbības pārtraukšanu Sīrijā, kas stātos spēkā 27.februārī. Sīrijas nemiernieki tikmēr kritizējuši vienošanos, jo tā pieļauj uzbrukumus teroristiskiem un kaujinieku grupējumiem.
Pēc tam, kad Krievijas prezidents Vladimirs Putins ar ASV kolēģi Baraku Obamu (Barack Obama) vienošanos apsprieduši tālruņa sarunā, Putins norādījis, ka tā «krasi pārveidos krīzes situāciju Sīrijā». Pēc savstarpēja kopsaucēja atrašanas Vašingtonai un Maskavai būs jāpārliecina to atbalstītās karojošās puses pārtraukt karadarbību, ziņo Reuters.
Abu valstu vienošanās paredz, ka Krievijas atbalstītā Sīrijas armija un sabiedrotie spēki, kā arī Sīrijas opozīcijas kaujinieku grupējumi arī pēc pamiera stāšanās spēkā varēs pašaizsardzības nolūkā «lietot spēku samērīgā apmērā» un turpināt uzbrukumus, tostarp bombardēšanu, pret grupējumiem «Islāma valsts», «Nusras fronte» un citiem.
Ref: 102.000.102.11972