«Zaļā» enerģija var nosegt kādu sektoru, tomēr nav pamats domāt, ka tā ir nopietna alternatīva. Tajās vietās, kur ir gāzes infrastruktūra, tā arī paliks, uzskata Krievijas energokompānijas Gazprom pārstāvniecības Latvijā vadītājs Jevgēnijs Roldugins.
Viņš uzsver, ka jāizvērtē ekonomiskā lietderība. «Izmantojot dažādus resursus, ir dažādi tarifi, un, izmantojot atjaunojamos resursus, tarifi ir diezgan augsti. Latvijā noteiktie tarifi patlaban nedod to ekonomisko efektu, kas tika gaidīts, tāpēc pret to izturētos diezgan piesardzīgi un nemestos pa galvu pa kaklu tur, kur nevajadzētu. Kāpēc? Jo varam nonākt situācijā, ka, atsakoties no ierastā un pārejot pie jaunā, nepanākam to efektu, kura dēļ tas viss tika darīts. Vajag kārtīgi parēķināt, padomāt, taču diemžēl to ne vienmēr kvalitatīvi izdara,» portālam Nozare.lv norāda Roldugins.
Viņš gan atzīst: Gazprom nav kategoriski «pret» un labi saprot, ka jebkura valsts – Krievija, Francija, Latvija – izmantos dažādus elektroenerģijas iegūšanas avotus. Arī šajā reģionā tas kaut kādā etapā ir jāizmēģina. Tomēr, viņaprāt, pagaidām nav tādas pieredzes, lai pateiktu, ka tas ir tik labi, lai atteiktos no gāzes vai citiem resursu veidiem, jo pagaidām tiek sperti pirmie soļi.
Roldugins arī mudina ņemt vērā, ka šiem resursiem ir jābūt pastāvīgi pieejamiem. Itālijā vai Spānijā ir saule, vējš, savukārt šajā reģionā var izmantot apkārt esošo zaļo masu. Tomēr paiet laiks, kamēr tā izaug.