Viena no lielākajām Eiropas ekonomikām – Itālija, visdrīzāk, būs spiesta pamest eirozonu un atgriezties pie iepriekšējās – nacionālās valūtas liras, lai varētu tikt galā ar lielo valsts parādu, prognozē pasaulē pazīstamais ekonomists Nuriels Rubini.
Itālijas izstāšanās no eirozonas var novest līdz pilnīgam Eiropas vienotās valūtas savienības sabrukumam, izdevumam Financial Times norāda Rubini, kurš paredzējis arī 2008. gada globālo ekonomikas krīzi.
Tik liela ekonomikas apjoma valsts izstāšanās no eirozonas novedīs pie savienības sabrukuma, turklāt šāda varbūtība pastāvīgi pieaug, atzīst ekonomists.
Šobrīd Itālijas valsts parāds sasniedz 121% no iekšzemes kopprodukta, turklāt itāļu obligāciju ienesīgums palielinās ar katru dienu, jau pārsniedzot 7% gadā, kas padara neiespējamu valsts parāda refinansēšanu. Stabilizācijas fondā nepietiks līdzekļu tādas valsts ekonomikas kā Itālija reanimācijai, jau iepriekš uzsvēruši ekonomisti, brīdinot, ka Itālijai varētu sekot Francija, un tas jau būtu eiro gals.
Rubini apgalvo, ka pat valsts parāda restrukturizācija nepalīdzēs atrisināt valsts ekonomiskās problēmas, radot vien īstermiņa atvieglojumu. Neņemot vērā valsts parādu, pēc ekonomista teiktā, Itālija cieš arī konkurētspējas trūkuma un ekonomiskās izaugsmes tempa palēnināšanās.
Kā BNN jau ziņoja, situāciju Itālijā vēl vairāk pasliktina politiskā nestabilitāte, un jau tuvākajā laikā varētu notikt premjera Silvio Berluskoni atkāpšanās no amata, taču viņa pēcteča vārds pagaidām netiek izpausts.
Ref: 102.000.102.202
tad Latvija varēs priecāties, ka nav tikusi eirozonā un ir brīva no tās klapatām