Mūsdienās mediji miljonāru dzīvesveidu pasniedz kā normu, un daļai no mums varbūt pat ir neērti savos Instagram profilos publicēt ko vairāk par bildēm dabā vai tuvplāna pašbildēm, jo tās vietas fons, kurā tajā brīdī atrodamies, nav gana labs Instagram vietnei. Cik daudz reižu esi šķirstījis kāda cilvēka aizraujošo, bezrūpīgo Instagram kontu un vēlējies būt viņa vietā?
Glamūrs un izšķērdība dažu cilvēku kontos tiek pausta caur ikkatru ierakstu – sākot ar it kā vienkāršu bildi mājās, kur cilvēks ir ģērbies slavenu dizaineru apģērbā un atrodas luksus klases apartamentos, beidzot ar «pavisam parastu» nedēļas nogali kūrortā uz jahtas vai SPA, taču, ja šajās bildēs mēs ieskatītos vērīgāk un pievērstu vairāk uzmanības detaļām, tad varētu saskatīt kādu iemeslu, kura dēļ, šo cilvēku dzīvi mums nevajadzētu apskaust, bet gan žēlot.
Francijā tika veikts pētījums – izveidots viltus profils vietnē Instagram, kur regulāri tika publicēti «Instagrama cienīgi» attēli, kur ikvienā būtu ietverts kāds pavediens par problemātisko situāciju šī cilvēka aizraujošajā dzīvē un pētīts, cik šo attēlu skatītāju tos ievērotu.
Viena no Parīzes reklāmas aģentūrām pēc organizācijas Addiction Aide pasūtījuma izveidoja viltus Instagram profilu, kurā ievietoja attēlus, kuriem pozēja modele. Modelei bija uzdevums pozēt tā, lai tas izskatītos pēc īsta Instagram profila, un katrā bildē aģentūra deva modelei tieši to pašu «aksesuāru-pavedienu», lai varētu vērot cilvēku reakciju.
Kā tev liekas, kas bildēs nav tā, kā vajadzētu?
Bildes aprakstā tika izmantoti klišejiski teicieni, kas vedinātu domāt par problēmu, bet cilvēki šo «aksesuāru-pavedienu» neuztvēra, to varēja novērot pēc komentāriem. Derētu piebilst, ka sekotāju skaits profilam bija 67 tūkstoši.
Šis «aksesuārs-pavediens» bija alkohols.
Ja tagad paskatīsies uz attēliem, tad noteikti ievērosi, ka visiem attēliem alkohols ir kopīga iezīme. Šis eksperiments nostiprināja organizācijas pieņēmumu par to, ka cilvēki redzēs tikai dzīvesveidu, bet palaidīs garām nopietnas problēmas signālus.
Reklāmas aģentūra pēc organizācijas Addiction Aide pasūtījuma izveidoja arī informatīvu video «Nospied patīk manai atkarībai.
https://www.youtube.com/watch?v=4PJcJcy89oY
Avots: