Sākusies reģistrācija IV Baltijas Antropoloģijas vasaras skolai

Sākusies reģistrācija dalībai IV Baltijas Antropoloģijas vasaras skolā (Baltic Summer School of Anthropology (BSSA)), kas norisināsies no 23. līdz 27.augustam Latvijā, piesaistot pieredzējušus pētniekus, profesorus, nozares speciālistus un aktīvistus lekcijās un semināros runāt par miera konceptiem un to īstenošanu mūsdienās, BNN ziņo Latvijas Antropologu biedrības pārstāve Liene Blauzde. 

Reaģējot uz politiskiem nemieriem, bēgļu krīzi, populisma pieaugumu, kiber- un teroruzbrukumiem, par biennālās vasaras skolas tēmu izvēlēta Miera dizains: antropoloģiskās perspektīvas. «Baltijā miers vienmēr bijis ļoti jūtīgs temats. Krievijas ģeopolitiskās ambīcijas Ukrainā, terorakti Eiropā, liek pārskatīt ne tikai militāro gatavību, bet arī politisko un pilsonisko stabilitāti, sabiedrības informētību, kā arī tehnoloģiju aizsardzību pret kibernoziegumiem,» komentē Blauzde.

BSSA lekcijās un semināros tiks skatīti dažādu valstu piemēri un meklētas atbildes, kā miermīlīgā, pragmātiskā ceļā varētu risināt iepriekš minētos un citus konfliktus. Šīs kompleksās problēmas apspriedei piesaistīti deviņi lektori no visas pasaules – Amerikas Savienotajām Valstīm (ASV), Slovēnijas, Libānas, Ēģiptes, Krievijas, Igaunijas un Latvijas.

BSSA Goda lektors ir PhD Duglass Frajs (Douglas Fry) no Alabamas universitātes, ASV, kurš prezentēs lekciju Jaunā miera paradigma: No kara uz miera sistēmu (The New Peace Paradigm: From a War System to a Peace System), stāstot par cilvēka dabisko, spēcīgo tieksmi uz mieru un sadarbību, pretstatā dominancei un karam. Notiks arī studentu lekciju sesijas, kur tiks apskatīti jaunākie pētījumi, kā arī Tallinas Universitātes Audiovizuālās etnogrāfijas maģistra programmas absolventu filmu skate.

 Ar lekciju un semināru BSSA uzstāsies:

– PhD Dans Podjeds (Dan Podjed), antropologs no Slovēnijas Zinātņu un mākslas akadēmijas Pētniecības centra, Slovēnija;

– PhD Abels Polese (Abel Polese), antropologs no Tallinas Universitātes, Igaunija;

– PhD Muzna Al-Masari (Muzna Al-Masari), antropoloģe no Pilsoniskās Sabiedrības zināšanu centra, Libāna;

– PhD Klāvs Sedlenieks, antropologs no Rīgas Stradiņa universitātes, Latvija;

– Zigurds Zaķis, komunikācijas stratēģiju plānotājs, zīmolvadību un marketinga praktiķis, Latvija;

– Žumana Badada (Jomana Baddad), arhitekte no Kolumbijas Universitātes Tuvo Austrumu pētniecības centra, ASV;

– Marjama Abu Gazi (Mariam Abou Ghazi), urbānā antropoloģe, pētniece no Amerikāņu Universitātes Kairā, Ēģipte;

– Natālija Petrova (Наталья Петрова), aktīviste no civiltiesību organizācijas International Memorial, Krievija.

Blauzde norāda, ka BSSA dalībai pieteikties aicināti antropoloģijas un saistīto nozaru (socioloģijas, kultūras studiju, politoloģijas, urbāno zinātņu u.c.) studenti un absolventi. Dalībnieku skaits ir ierobežots, tāpēc tiks vērtēta motivācija un iepriekšējā pieredze. Dalības maksa par četru dienu ilgo vasaras skolu ir 80 eiro, kas iekļauj maksu par naktsmājām un trīs ēdienreizes dienā. Dalībniekiem no Baltijas valstīm – Latvijas, Igaunijas un Lietuvas – dalības maksai piemērota 25% atlaide. Pasākuma norises vieta tiks izziņota jūnijā.

Reģistrēties var līdz 2017.gada 5.jūnijam, aizpildot pieteikumu mājas lapā surveymonkey.com

Ref:224.000.103.1186

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas