Samazinās ziedošanas apjomi un pārvadāto kravu apjoms Ukrainai

Kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā 45% Latvijas iedzīvotāju ir ziedojuši Ukrainai vai Ukrainas bēgļu atbalstam, rāda jaunākie SKDS aptaujas dati, kas veikta pēc Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) pasūtījuma.

33% aptaujāto ziedojuši naudu, 18% – mantas, drēbes, ēdienu un citas materiālās vērtības. Taču, kā norāda eksperti, ziedojumu apjomi Ukrainai sāk samazināties.

Ukrainai vai Ukrainas bēgļu atbalstam biežāk ir ziedojuši gados jaunāki respondenti, respondenti ar augstāku izglītības un ienākumu līmeni, tie respondenti, kuri 2021.gadā ir ziedojuši labdarībai naudu vai mantas, kā arī tie respondenti, kuri neatbalsta Krievijas iebrukumu Ukrainā.

Lielākā daļa respondentu jeb 60% 2021.gadā ir ziedojuši labdarībai naudu vai mantas (vienreiz – 26%, vairākkārtīgi – 34%). Tomēr nedaudz vairāk kā trešdaļa respondentu (36%) to nav darījuši. Aktīvākie ziedotāji pērn ir bijuši Kurzemes reģionā (69%), kam seko Vidzemes (65%), Zemgales plānošanas reģions (61%), Rīgas plānošanas reģions (57%) un Latgales (46%) plānošanas reģions.

«Pēdējo mēnešu laikā esam līdz sirds dziļumiem jutuši līdzi Ukrainai un tās iedzīvotājiem. Lai atbalstītu Ukrainu cīņā pret agresoru, esam saliedējušies, ziedojot gan naudu, gan dažādas nepieciešamās preces. Ziedošana iemieso mūsu vērtības darbos, jo šobrīd ziedojot mēs atbalstām to, kas mums ir svarīgs – brīvība, demokrātija un līdzcilvēki. Un mēs redzam, kā ar ziedojumiem sniedzam reālu atbalstu Ukrainas iedzīvotājiem. Aicinu turpināt būt vienotiem atbalstā un neļaut tumsai un iznīcībai uzvarēt, arī turpmāk mūsu atbalsts būs būtisks un izšķirošs,» atzīst SIF sekretariāta direktore Zaiga Pūce.

Viena no redzamākajām atbalsta sniegšanā šobrīd ir biedrība Tavi Draugi, kas ir pateicīga visiem ziedotājiem un brīvprātīgajiem par sava laika un resursu sniegšanu atbalstam Ukrainas tautai. Līdz šim saņemti dāsni ziedojumi preču veidā – drēbes, pārtika, higēnas preces un medicīniskās preces.

Nepilnu divu mēnešu laikā sagādāta humanā palīdzība Ukrainai 3 500 kubikmetru apjomā, biedrībai pa šo laiku ir pievienojušies ap 1 600 brīvpratīgo – gan autovadītāji ar savu transportu, gan brīvprātīgie darbam noliktavā Rīgā.

«Lai arī karš ir sācies nesen, saprotamu iemeslu dēļ ziedošanas apjomi un pārvadāto kravu apjoms ir krities, cilvēki nogurst, izsīkst to finanses. Biedrībai Tavi Draugi pašlaik akūti pietrūkst it visas preču grupas, kas būtu jāsūta uz Ukrainu – konservi, gatavais ēdiens, higēnas preces, bērnu pārtika, pamperi un medicīnas preces. Tāpat pietrūkst finanšu līdzekļu, lai veiktu iepirkumus mērķziedojumiem – medikamenti un medicīniskās preces slimnīcām, taktiskās medicīnas komplektiem armijai. Diemžēl karš nebeigsies tik ātri, humānā krīze būs ilgi vēl pēc kara beigām. Mēs aicinām neļauties apātijai un atbalstīt, neļaut agresoram uzvarēt. Jūs to darāt ne tikai Ukrainas tautas labā, bet arī mūsu, brīvas Latvijas un mūsu bērnu nākotnes vārdā,» stāsta biedrības Tavi Draugi pārstāvis Artūrs Kristlībs.

Lasiet arī: Bučas slaktiņā vainotā vienība Krievijā apbalvota ar goda nosaukumu

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas