Šimonīte: Lietuvai 2022. būs reformu gads

Lietuvas valdībai 2022.gadā stāv priekšā reformu sākšana virknē nozīmīgu nozaru, un pārmaiņu nepanākšana nozīmētu visas valdības darba neveiksmi, norādījusi Lietuvas premjerministre Ingrīda Šimonīte (Ingrida Šimonytė), kā politiķes teikto citē raidorganizācija LRT.

«Es ļoti labi apzinos, ka 2022.gads būtībā ir pēdējais gads, kad valdība var pieņemt izšķirošos lēmumus,» šonedēļ intervijā sabiedriskajam telekanālam LRT TV sacījusi valdības vadītāja no nacionālkonservatīvās Tēvzemes savienības-Lietuvas Kristīgiem demokrātiem. «Ja 2022.gada beigās tie lēmumi nebūs pieņemti un visu reformu praktiskā īstenošana nebūs sākta, tad vienkārši būs jāteic, ka esam cietuši neveiksmi.»

Lasiet arī: Krīze krīzei galā un beigās omikrons. Tas 2021.gads ārzemēs

Lietuvas konservatīvi liberālās valdības mērķi nākamgad, pēc Šimonītes teiktā, ir reformas izglītībā, ierēdniecībā, zinātnē un inovāciju jomā. Premjerministre arī vēlas īstenot slimnīcu tīkla reorganizāciju.

Šimonītes valdība sāka darbu 2020.gada decembrī pēc Seima vēlēšanām kā kovid pandēmijas laika otrā Lietuvas valdība. 2021.gadā regulējot valsts un ekonomikas darbību vairāku kovida viļņu, migrācijas krīzes un eirozonas straujākās inflācijas apstākļos, Viļņā strādājošā ministru kabineta atbalsta reitings noslīdējis rekordzemā līmenī, līdz 17,3%.

Nākamās Seima vēlēšanas Lietuvā gaidāmas 2024.gada rudenī.

Šī raksta oriģināls lasāms LRT vietnē angļu valodā: https://www.lrt.lt/en/news-in-english/19/1572427/if-reforms-trail-this-government-fails-lithuanian-pm

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas