Šimonīte vizītē Lielbritānijā starptautisko situāciju pielīdzina 1938.gadam

Lietuvas premjerministre Ingrīda Šimonīte (Ingrida Šimonytė) šonedēļ apmeklējusi Lielbritāniju, kur aicinājusi Rietumvalstis būt izlēmīgām un vienotām, lai neatkārtotos Eiropas drošības situācijas destabilizācija, ar ko cilvēcei skumjā piemiņā iespiedušies 20.gadsimta 30.gadi, vēsta Lietuvas valdība un britu ziņu portāls The Guardian.

Otrdien, 8.februārī, Lietuvas valdības vadītāja tikusies ar Lielbritānijas premjerministru Borisu Džonsonu (Boris Johnson), lai apspriestu divpusējās attiecības un drošības situāciju Eiropā. Divu konservatīvā spārna politiķu sarunā Šimonīte paudusi pateicību britu kolēģim par labu attiecību uzturēšanu ar Viļņu un kopīgu nostāju drošības un aizsardzības jautājumos.

Lasiet arī: Vācija uz Lietuvu sūtīs papildu karavīrus NATO kaujas grupai

«Mēs esam NATO sabiedrotie, un mums ir līdzīga nostāja vairākos jautājumos. Mūsu divpusējā sadarbība ir augusi, un mēs ļoti ceram pilnībā izmantot tās ekonomisko potenciālu arī nozarēs ar augstu pievienoto vērtību. Šogad mēs atzīmējam savu diplomātisko attiecību simtgadi. Apvienotajā Karalistē dzīvo liela lietuviešu kopiena, kuras tiesības tiek ievērotas un garantētas saskaņā ar Nolīgumu par Apvienotās Karalistes izstāšanos no Eiropas Savienības,» tā Lietuvas premjerministres teiktais par dažādām jomām citēts amatpersonas oficiālajā tīmekļa vietnē.

Šimonīte otrdien tikusies arī ar britu aizsardzības ministru Benu Volesu (Ben Wallce). Notikusi tikšanās arī ar vairākus desmitus tūkstošu cilvēku lielās lietuviešu Lielbritānijas kopienas pārstāvjiem.

Iestājas pret neitralitāti

Intervijā medijam The Guardian, Lietuvas premjerministre norādījusi uz drošības situācijas nopietnību Austrumeiropas un Baltijas reģionā, sevišķu uzmanību vēršot uz, viņasprāt, nepieciešamību Rietumvalstīm nebūt neitrālām kara draudu gadījumā.

«Šis mūsu paaudzei ir 1938.gada moments. (..) Neitralitāte palīdz apspiedējam un nekad upurim,» sacījusi Šimonīte. Viņa norādījusi uz Krievijas militārpersonu un ieroču izvietošanu Lietuvas kaimiņvalstī Baltkrievijā un paudusi bažas par šādas rīcības motīviem. Lietuvas premjerministres ieskatā, šāda spēku pastiprināšana kaimiņvalstī prasa, lai NATO pastiprina savu klātbūtni militārās alianses austrumu dalībvalstīs, vēsta The Guardian.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas