Šlesera vadītā partija – ziedojumos viena no mazāk atbalstītajām

Ainārs Šlesers

Saeimā esošajām, kā arī eksministru Einara Repšes un Aināra Šlesera pārstāvētajām partijām šogad kopumā saziedoti 929 835 eiro. Viena no mazākajām summām – 5 400 eiro – saziedota Aināra Šlesera vadītajam politiskajam spēkam Vienoti Latvijai.

Jāpiebilst, ka no savulaik redzamākajiem politiķiem, kuri vēl pavisam nesen bijuši politiskajā apritē, Latvijas iedzīvotāji vismazāk grib, lai politikā atgrieztos tieši Šlesers.

Kā iepriekš informēja Sabiedriskās domas un tirgus izpētes centra (SDTIC) projektu vadītāja Laura Pētersone, Šlesera atgriešanos atbalstītu tikai 3% Latvijas iedzīvotāju, savukārt pēc Andra Šķēles atgriešanās politikā ilgojas 4% Latvijas iedzīvotāju. Par Einara Repšes atgriešanos aktīvajā politikā iestājas 7% aptaujāto. Pārliecinoši lielākā daļa jeb 74% aptaujāto uzskata, ka politikā nevajadzētu atgriezties nevienam no šiem izbijušajiem politiķiem.

«Aptaujas rezultāti spilgti parāda – savulaik tik ļoti populāro valstsvīru laiks ir pagājis un cilvēki viņiem vairs neuzticas, tāpēc līdz galam nav izprotamas šo izbijušo politiķu runas par iespējamo atgriešanos politikā,» uzskata Pētersone, piebilstot, ka konkrētajiem politiķiem cerēt uz sabiedrības atbalstu būtu naivi.

Savukārt partijai Vienotība saziedoti 295 699 eiro, apvienība Saskaņas centrs ziedojumos saņēmusi 3 200 eiro, bet apvienības partija Saskaņa – 219 867 eiro. Reformu partijai pārskaitīts 15 801 eiro, nacionālajai apvienībai Visu Latvijai!-Tēvzemei un brīvībai/LNNK (VL-TB/LNNK) ziedoti 24 736 eiro.

Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) ziedojumos saņēmusi 129 505 eiro, bet to pārstāvošajām partijām – Latvijas Zemnieku savienībai (LZS) un Latvijas Zaļajai partijai (LZP) – kontos ieskaitīti attiecīgi 63 830 eiro un 2 337 eiro.

Tikmēr ekspremjera Einara Repšes vadītajai partijai Latvijas attīstībai ziedojumos pārskaitīti 169 460 eiro.

BNN jau vēstīja, ka Repši saniknojuši jautājumi par ienākumiem un parādiem, ko Latvijas Televīzijas raidījumā Viens pret vienu pirms neilga laika politiķim uzdevis tā vadītājs Gundars Rēders. Repše nevēlējās atklāt, ne cik lieli parādi pašlaik viņam ir, ne no kā pārtiek, proti, kur ņem līdzekļus dzīvošanai. «Mani parādi ir mazinājušies, manā deklarācijā tos varēs redzēt,» viņš vairākkārt atkārtoja.

Uz jautājumu, kas viņam aizdod līdzekļus un vai tas ir viens no ietekmīgajiem uzņēmējiem Valērijs Belokoņs, kurš arī iesaistījies Repšes dibinātajā biedrībā, ekspremjers vien noteica: «Ļaujiet man neapspriest privātas lietas.»

Rēderam turpinot uzstāt un norādot, ka vēlētāji vēlas zināt atbildes uz šiem jautājumiem, Repše kļuva vēl asāks: «Nedomāju, ka jums ir tiesības runāt vēlētāju vietā… Mani reitingi ir noteikti lielāki nekā jūsu reitingi, ja jūs pamēģinātu iet politikā, kā jums izdotos izdarīt kaut pusi no tā, ko es esmu izdarījis savā laikā. Gudri runāt un apmelot cilvēkus ir viena lieta, un taisīt skandālus tiešajā ēterā, bet kaut ko reāli izdarīt un arī kļūdīties, tā, Rēdera kungs, ir pavisam cita lieta, un ne katram pietiek mugurkaula un aknas to izdarīt.»

Vēlāk Repše gan atzina, ka algu maksā biedrība Latvijas nākotnes forums, taču arī tā ir privāta lieta, kas nav apspriežama. «Kāpēc es ar jums apspriestu privātā biedrībā saņemtas atalgojuma lietas, ne tur ir valsts, ne Eiropas fondu līdzekļi? Kāpēc?» retoriski vaicāja Repše.

Kā zināms, kopējās vienas fiziskas personas iemaksas kalendārā gada laikā vienai partijai nedrīkst pārsniegt 16 000 eiro.

Arī šogad atsevišķas partijas līdz rudenī paredzētajām parlamenta vēlēšanām turpina saņemt valsts budžeta finansējumu. Neraugoties uz valsts budžeta finansējumu, partiju kases joprojām likumīgi var papildināt ar ziedojumiem un biedru naudām.

Šis gads ir vēlēšanu gads, kad pavasarī paredzētas Eiroparlamenta vēlēšanas, bet rudenī – Saeimas vēlēšanas.

Ref: 102.000.102.7278

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas