Snigšana turpināsies līdz pēcpusdienai; sniega tīrītāji galvaspilsētā tikuši galā ar tiltiem

Lielā sniega dēļ gan galvaspilsētā, gan pārējā Latvijā satiksme pašlaik ir apgrūtināta. Sinoptiķi prognozē, ka snigšana turpināsies līdz vēlai pēcpusdienai.

30.novembra dienā laiks būs mākoņains, vien dienas otrajā pusē vietām debesis skaidrosies, pa kādai sniega pārslai nokritīs arī Kurzemē, savukārt valsts austrumos ne vien snigs, bet arī putinās – līdz pat pēcpusdienai, vēsta Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Puteņa laikā tiks pacelts un pārvietots arī uz zemes jau uzsnigušais sniegs, tādēļ vietām veidosies sniega sanesumi – kupenas.

Snigšanas laikā redzamība būs pasliktināta, brīžiem pat līdz 500 m.

Latvijas Valsts ceļi norāda, ka visā valsts teritorijā sniegs un apledojums apgrūtina braukšanu pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem. Lai uzlabotu braukšanas apstākļus, ceļu uzturēšanas darbos iesaistītas 200 VAS Latvijas Autoceļu uzturētājs ziemas dienesta tehnikas vienības.

Autovadītājiem ir jābūt īpaši uzmanīgiem, izvēloties autoceļa seguma stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu un ievērojot piesardzīgu distanci. Snigšanas laikā sniega sega uz ceļiem var veidoties atkārtoti, tāpat ceļi var atkārtoti apledot arī pēc apstrādes ar reaģentiem.

Pēc snigšanas beigām valsts galvenie autoceļi no sniega ir jānotīra trīs stundu laikā, savukārt uz mazāk noslogotiem ceļiem šiem darbiem tiek dotas līdz pat 24 stundām.

Rīgas dome ziņo, ka pilsētas ielās tīrīšanas tehnika turpina strādāt ar pilnu jaudu, taču jārēķinās ar krietni ilgāku laiku ierastā maršruta veikšanai. Lai satiksme noritētu droši un rīta stundās mazinātu sastrēgumus, iedzīvotāji aicināti rūpīgi izvērtēt nepieciešamību pārvietoties, izvēloties strādāt attālināti. Pirmoreiz regulāro darbu grafikā ir iekļauta arī 3.kategorijas jeb apkaimju mazāku ielu tīrīšana. Paredzēts, ka šodien tehnika dosies arī uz šīm ielām.

Vēl plkst. 6.00 Rīgā dažviet putināja. Putenis un vējš ir ļoti apgrūtinājis tīrīšanas darbu, sapūšot sniegu atpakaļ uz brauktuves un veloceļiem.

Nakts laikā Rīgas ielas tika kaisītas trīs reizes, tilti tika tīrīti un kaisīti pat piecas reizes. 

Sniega tīrīšanas darbi plkst. 6.30 turpinās, uz brauktuvēm vietām vēl redzami lieli sniega sanesumi. Apgrūtināta satiksmes kustība ir Rīgas Vidzemes priekšpilsētā, Brīvības ielā, kā arī Sergeja Eizenšteina, Ulbrokas un Mežciema ielās. 

Visi Rīgas tilti ir notīrīti. Turpinās darbs pie pieturvietu kopšanas, norāda domē.

Kopējās satiksmes plūsmas palēnināšanās ietekmē arī sabiedriskā transporta kursēšanu. Plkst. 6.30 Rīgā atsevišķu autobusu maršrutu kavējumi ir līdz 10 minūtēm, trolejbusu un tramvaju kursēšanā būtisku kavējumu nav. Jāņem vērā, ka situācija mainās katru brīdi. Pirms maršruta veikšanas iedzīvotāji aicināti sekot līdzi jaunākajiem Rīgas satiksmes datiem.

Kopumā tiek tīrītas 1 737 Rīgas ielas, kas iedalītas trīs dažādās kategorijās. \Ielu kategorijas var noskaidrot šeit.

Rīgas domē arī skaidro, ka prioritāri pilsētā notiek maģistrālo ielu, tiltu un pārvadu, kā arī ielu, kurās kursē sabiedriskais transports, un veloinfrastruktūras tīrīšana, kam seko mazākas nozīmes jeb apkaimes ielas. 

Snigšanas laikā ielu tīrīšanas un kaisīšanas galvenais uzdevums ir nodrošināt ielu caurbraukšanu. Jāņem vērā, ka intensīvas snigšanas apstākļos ievērojams sniega daudzums uz ielām var atkārtoti parādīties ļoti īsā laikā, tostarp arī neilgi pēc brauktuves tīrīšanas. Tāpat putināšanas laikā uz brauktuvēm var veidoties sniega sanesumi. 

Savukārt, kad snigšana ir beigusies, sniegam no maģistrālajām ielām, tiltiem, pārvadiem, veloinfrastruktūras un sabiedriskā transporta maršrutu līnijām ir jābūt notīrītam trīs stundu laikā, no 2.kategorijas ielām – četru stundu laikā. 

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas