Rīgas pašvaldības prioritāte nevis uzlikt striktākus ierobežojumus, bet esošo izpilde, kontrole, lai tie tiktu ievēroti. Šobrīd noteikti neaicināšu uz striktākiem noteikumiem, otrdienas, 8.decembra, preses konferencē paudis Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis (APP).
Viņš uzsvēra, ka problēma nav tajā, cik strikti ir ierobežojumi, bet tajā, kā cilvēki tos ievēro.
Tāpat Staķis atzīmēja, ka ir lūdzis no Rīgas rezerves fonda līdzekļiem visiem pedagogiem izmaksāt uz Ziemassvētkiem vienreizēju piemaksu 75 eiro apmērā. Pašvaldībai tas varētu izmaksāt ap 800 000 eiro.
Staķis arī pauda publisku pateicību un atzinību par pedagogu darbu šajā sarežģītajā laikā:
«Kā divu dēlu tēvs redzu, ka skolotājiem ir liela slodze. Paldies jums par pašaizliedzīgu darbu.»
Rīgas mērs arī pastāstīja, ka budžets palielināts arī sociālajā jomā un ka tiek domāts par piemaksām sociālajiem darbiniekiem.
Rīgas pašvaldības policijas priekšnieks Juris Lūkass preses konferencē uzsvēra: «Tolerances laiks ir beidzies.» Viņš teica, ka policija piemēros visus tās rīcībā esošos likumiskos līdzekļus, lai noteikumi tiktu ievēroti. Lūkass arī pastāstīja, ka administratīvie procesi ierosināti pārsvarā par masku nelietošanu vietās, kur tas nepieciešams. Tāpat policija saņēmusi vairākus izsaukumus par ballītēm dzīvokļos, kur cilvēki pulcējušies.
Rīgas domes Izglītības departamenta vadītājs Māris Krastiņš norādīja, ka šobrīd galvaspilsētā pilnībā attālināti mācās četrās skolās. Slēgta viena pirmsskolas izglītības iestāde, kas plāno atsākt darbu 16.decembrī.
Krastiņš arī pastāstīja, kopumā COVID-19 skāris 69 Rīgas skolas. Viņš pauda, ka skolās tiek īstenota prasība par trīs kvadrātmetru ievērošanu uz vienu skolēnu un citas epidemioloģiskās prasības. «Kopumā spējam ievērot prasības.» Krastiņš atzinīgi vērtē, ka joprojām mācības var notikt klātienē.
Rīgas domes Labklājības departamenta vadītāja Irēna Kondrāte preses konferencē stāstīja, ka visās trijās Rīgas sociālās aprūpes iestādēs bijušas saslimšanas ar COVID-19. Lai gan šajās iestādēs tiek ievērotas īpaši stingri drošības pasākumi, vīrusa izplatību veicina darbinieku cirkulācija starp dažādām iestādēm.
Viņa arī atzina, ka aprūpes darbs pašlaik ir ļoti sarežģīts.
Kondrāte Preses konferencē arī atzīmēja, ka trūcīgo personu skaits Rīgā pieaudzis par 3%.
Uz žurnālistu jautājumu, kā pašlaik jūtas rīdzinieki, Labklājības departamenta vadītāja atbildēja: «Var redzēt, ka cilvēki jūtas sliktāk.» Uz krīzes telefonu zvana daudz vairāk cilvēku ne tikai, lai vienkārši parunātu, bet arī ar pašnāvnieciskām domām. Viņa uzsvēra, ka tas ir labi, ka cilvēki izmanto šo tālruni un zvana, ja jūtas slikti.