Igaunijā novērots ieceļojošo Ukrainas kara bēgļu pieaugums, viņiem ierodoties valstī ar autobusu no Krievijas. Tā kā daudzi neuzkavējas robežpilsētā Narvā un brauc līdz galvaspilsētai Tallinai, Tallinas autoosta lūgusi varasiestādes iestādes nodrošināt naksmītnes bēgļiem, kur cenšas pārnakšņot autoostā, vēsta raidorganizācija ERR.
Līdz šim lielākais kara bēgļu skaits vienā dienā – nepilni 80 – Tallinas autoostā ar autobusu no Krievijas ieradušies otrdien, 19.aprīlī. Līdz trešdienai, 20.aprīlim, caur robežšķērsošanas punktiem Igaunijas dienvidaustrumos kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā 24.februārī bija iebraukuši kopumā 2 746 ukraiņi, no kuriem puse ieceļojuši caurbraucot. Vēl 7 450 ukraiņu bija iebraukuši valstī caur robežkontroles punktu Narvā. No viņiem 6 086 norādījuši, ka dosies tālāk uz citām valstīm.
Kā informējusi Igaunijas Policijas un robežsardzes pārvaldes (PP) ģenerāldirektora vietniece Krista Āsa (Krista Aasa), ikviens robežšķērsotājs Igaunijā tiek iztaujāts, lai noskaidrotu viņa plānus, kā arī vajadzības pēc palīdzības. Amatpersona gan sacījusi, ka ir arī tādi bēgļi, kuri nekur nevēlas doties, jo gaida savu iespēju doties tālāk, piemēram, ar vilcienu uz Rīgu.
Lasiet arī: Ukrainas kara 58.diena: Mariupole ziņo par masu kapiem, Krievijā «pavīd» ziņa par 13 000 kritušu karavīru
Ir bijuši atsevišķi gadījumi, kad bēgļi, kuri valstī ieceļojuši caurbraucot, tiek atrasti guļam uz parka soliņa vai automašīnā, un tādā gadījumā viņiem Igaunijā tiek piedāvāta palīdzība. Daži ir atteikušies arī no šīs palīdzības.
«Ir pilnīgi saprotams, ka tad, kad šie cilvēki beidzot tiek pāri robežai, viņi ir garīgi diezgan noguruši un acīmredzami arī fiziski diezgan izsmelti,» sacījusi Āsa. Novērots, ka daudzi ieceļojošie bēgļi vēl nezina, ko grasās darīt tālāk.
«Mēs ikvienam izsniedzam brošūras un bukletus ar visu informāciju par viņu potenciālajiem turpmākajiem plāniem,» ERR skaidrojusi Igaunijas Policijas un robežsardzes pārvaldes ģenerāldirektora vietniece. «Tas, protams, ir pavisam cits jautājums, cik lielā mērā šie bēgļi spēj uztvert šo informāciju, atcerēties to un, iespējams, pēc kāda laika arī attiecīgi rīkoties. Mēs noteikti nevaram sekot tam līdzi.»