Truksnis kārtējo reizi atkāpsies no Jūrmalas domes priekšsēdētāja amata; ZZS no partijas neizslēdz

Jūrmalas domes priekšsēdētājs Gatis Truksnis un Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētāja vietniece Rita Sproģe

Jūrmalas domes priekšsēdētājs Gatis Truksnis (ZZS) piektdien, 13.janvārī, pašvaldības ārkārtas sēdē paziņos par atkāpšanos no amata, informēja Latvijas Zaļās partijas (LZP) nodaļas vadītājs Jānis Lediņš. Zaļā un zemnieku savienība gan no partijas Truksni neizslēdz. Jāatzīmē, ka Truksnis jau divas reizes iepriekš atstādināts no amata, bet vienmēr atgriezies.

Viņa vietā par priekšsēdētāju plānots ievēlēt Ritu Sproģi (ZZS). Sproģes apstiprināšanai varētu būt nodrošināts vairākums, jo plānots, ka par viņas apstiprināšanu balsos astoņi deputāti – septiņi ZZS pārstāvji, kā arī Karina Siņkeviča, kura ievēlēta no Saskaņas centra saraksta, bet tagad vairs nav šī politiskā spēka rindās. Lediņš norādīja, ka sarunas ar citiem politiskajiem spēkiem par atbalstu Sproģei nav notikušas, bet jebkurš cits deputāts arī var pievienoties atbalsta paušanai, lai «kopīgi strādātu pilsētas labā».

Jūrmalas domes ārkārtas sēde notiks piektdien, 13.janvārī, plkst.13.30.

Pašvaldības, kurā dominē ZZS, izplatītajā paziņojumā plašsaziņas līdzekļiem norādīts, ka Truksnis turpinās darbu deputāta amatā, neskatoties uz to, ka pret viņu ierosināts kriminālprocess.

Truksnis pauž, ka aizvadītie mēneši viņam bijuši «satraukuma un ļoti dziļu pārdzīvojumu pilni», kā arī ietekmējuši viņa veselības stāvokli.

«Šobrīd turpināšu darbu kā domes deputāts, un atgūšu spēkus, lai ar pārliecību un jaunu enerģiju startētu nākamajās pašvaldību vēlēšanās kā pilsētas mēra amata kandidāts,» piebilst Truksnis. Viņš arī uzskaita līdz šīm paveikto šajā amatā, piebilstot, ka «ielikti stabili pamati būtiskākajiem darbiem».

Zaļo un zemnieku savienībā ietilpstošās Latvijas Zaļās partijas (LZP) vadītājs Edgars Tavars, kurš šorīt Latvijas Televīzijas raidījumam Rīta panorāma sacīja, ka Truksnis būs zaudējis vietu partijas biedru rindās, ja līdz šovakar paredzētai domes sēdei netiks saņemtas sūdzības par valdes lēmumu izslēgt viņu no politiskā spēka. Tavars pastāstīja, ka vakar tikās ar LZP Jūrmalas nodaļas vadību, tomēr plašākus komentārus par šo jautājumu nesniedza, jo to varot darīt Lediņš. Vienlaikus Tavars pieminēja «politisko un sabiedrības spiedienu», kas esot bijis pēdējos mēnešos.

Kā ziņots, Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja izmeklētajā krimināllietā par iespējamu partijas nelikumīgu finansēšanu lielā apmērā ir trīs aizdomās turētie un divas personas, pret kurām sākts kriminālprocess. Publiski zināms, ka šo personu vidū ir Truksnis un viņam piemērots aizdomās turētā statuss.

BNN jau informēja, ka Truksnis pirmo reizi Jūrmalas domes priekšsēdētāja amatā tika nolemts iecelt 2010.gada 9.septembrī, tolaik viņš bijis pilsētas izpilddirektors. Par Trukšņa iecelšanu Jūrmalas mēra amatā nobalsoja astoņi deputāti, bet par otru mēra amata kandidātu Romualdu Ražuku (PS) – septiņi deputāti.

Turpretī  jau 2013.gadā Jūrmalas domes deputāti, 2.aprīlī, ārkārtas sēdē balsojot nolēma atbrīvot no priekššēdētāja amata Truksni. Deputātu neuzticības pamatā bija Trukšņa reklamēšanās par nodokļu maksātāju naudu, tomēr jau pēc diviem mēnešiem Truksnis atgriezies atpakaļ amatā.

Līdzīga  situācija arī atkārtojās aizvadītajā gadā, tikai šoreiz nebija jāgaida divi mēneši, Truksnis amatā atgriezās pēc trim nedēļām.

BNN ziņoja, ka 2016.gadā, 13.oktobrī, tika sasaukta Jūrmalas domes ārkārtas sēde, kurā vairākums deputātu atbalstīja līdzšinējā mēra Trukšņa atbrīvošanu no amata.

Par Trukšņa atsaukšanu no amata dome lēma pēc tam, kad publiskajā telpā parādījās informācija, ka viņš kopā ar citām personām ir iesaistīts Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja izmeklētā krimināllietā par iespējamu partiju nelikumīgu finansēšanu lielā apmērā.

Tomēr ar Saskaņas centra (SC) deputātes atbalstu Jūrmalas domes priekšsēdētāja amatā Truksnis stājies atpakaļ 2016.gada, 4.novembrī.

Kā vēstīts, Truksnis atzinis, ka izmantojis 150 kvadrātmetrus lielo dzīvokli miljonāra Jūlija Krūmiņa uzbūvētajā ekskluzīvajā Turaidas kvartālā Dzintaros. Viņš tajā esot glabājis mantas remonta laikā, taču neatklāj, cik ir samaksājis par īri. Savukārt Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs Jūrmalas domei ir pieprasījis visus pašvaldības lēmumus, kas ir saistīti ar Turaidas kvartāla tapšanu.

Zaļās partijas valdes sēdes darba kārtībā jautājums par Truksni netika iekļauts vispār, atzina partijas valdes priekšsēdētājs Edgars Tavars, kurš arī nesatraucās, ka Truksnis varētu amatu zaudēt: «Tur ir koleģiāla vienošanās mums gan politiskā līmenī, gan man ir apstiprinājuši tie deputāti, ar ko es esmu ticies no Jūrmalas domes, ka nav nevienam no šiem septiņiem deputātiem kādas bažas vai kādas domas kaut ko mainīt.»

Ref: 224.000.103.169 

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas