Ugunsgrēks Lielajā un Pemmes purvā ir pilnībā nodzēsts

Ugunsgrēks īpaši aizsargājamā dabas teritorijā Lielais un Pemmes purvs, kas izcēlās 26.jūlijā, ir likvidēts. Izdegusi 180 ha liela teritorija, un šis ir lielākais meža un purva ugunsgrēks šogad, norāda Valsts meža dienests (VMD).

Ugunsgrēks īpaši aizsargājamā dabas teritorijā Lielais un Pemmes purvs, kas atrodas Siguldas novadā, izcēlās 26.jūlija rītā. To izdevās ierobežot jau nākamajā dienā, bet ugunsgrēka likvidēšanu VMD pabeidza 1.augustā.

Uguns skartā platība bija liela, dzēšanas darbus apgrūtināja stiprais vējš, ugunsgrēka vietai piekļūt bija sarežģīti, šie apstākļi apgrūtināja ugunsgrēka likvidācijas darbus. Paralēli Rīgas reģionālās virsmežniecības darbiniekiem bija jādzēš vēl astoņi meža ugunsgrēki, kas tika atklāti virsmežniecības teritorijā.

Ugunsgrēka dzēšanas darbos tika iesaistīti lieli cilvēku un materiāltehniskie resursi.

Ugunsgrēku likvidēt palīdzēja lietus.

Ugunsgrēka dzēšanu un ierobežošanu veica VMD, dzēšanas darbos piedalījās arī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests un brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrības. Tika iesaistīti arī iesaistīti Nacionālo bruņoto spēku un Valsts robežsardzes helikopteri.

Ugunsgrēka teritoriju VMD ir nodevis uzraudzībai tās apsaimniekotājam AS Latvijas Valsts meži.

Šogad VMD dzēsis 416 meža ugunsgrēkus.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas