Ukrainā aizliedz atskaņot krievu mūziku

Ukrainas Augstākā Rada pieņēmusi likumu, atbilstoši kuram valstī publiskās vietās aizliegts atskaņot krievu mūziku. Šis ierobežojums būs spēkā līdz brīdim, kamēr netiks atbrīvotas okupētās ukraiņu teritorijas, atsaucoties uz BBC, vēsta Postimees.

Krievijas estrādes mākslinieku ieraksti nedrīkstēs skanēt televīzijā, radio, izklaides centros, skolās, sabiedriskajā transportā, viesnīcās, restorānos un kinoteātros. Šādu lēmumu pieņēmuši 303 Augstākās Radas deputāti jeb konstitucionālais vairākums.

Likums attiecas uz mūziku – tās publisku izpildīšanu, fonogrammām un videoklipiem – ko izpilda vai sacerējuši  Krievijas pilsoņi – iebrukuma atbalstītāji.

Ukrainā plānots veidot sarakstu ar tiem krievu estrādes māksliniekiem, kuri nosodījuši Krievijas iesākto karu, un uz kuriem minētais aizliegums neattieksies. Lai iekļūtu minētajā sarakstā, mūziķiem būs jāiesniedz iesniegums Ukrainas Drošības dienestam, atzīstot Ukrainas suverenitāti un nedalāmību, kā arī nosodot Krievijas agresiju.

Lasiet arī: ES iesaldējusi krievu oligarhu aktīvus 12,5 miljardu vērtībā

Kā zināms, Krievijā tiek atcelti to mākslinieku koncerti, kuri atklāti iestājušies pret savas valsts izvērsto karadarbību Ukrainā. Mūziķiem, kas palikuši Krievijā, bet pauduši nosodījumu karam, uzstāties kļūst arvien sarežģītāk.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas