Ukrainas valdība trešdien, 31.janvārī, nolēmusi izslēgt Latviju, Igauniju, Ungāriju, Maltu un Gruziju no tā dēvētā «ārzonu saraksta», kurā tās bija iekļautas kopš šī gada sākuma.
«Mēs pastāvīgi vērojam dažādu valstu nodokļu sistēmas un veidojam prasību sarakstus Ukrainas kompānijām, kuras strādā ar šīm valstīm, lai tās atskaitītos par savu peļņu un tā tālāk. Nesen valdība pieņēma lēmumu, kura [projektu] iesniedza Finanšu ministrija, par šī saraksta paplašināšanu. Tajā tika iekļautas Igaunija, Latvija, Gruzija, un mūsu partneri bija nobažījušies par šo jautājumu. Tā kā šis jautājums ir ļoti jūtīgs mūsu parteriem, mēs šodien pieņemsim lēmumu, lai atceltu šīs prasības Igaunijai, Latvijai, Gruzijai,» valdības sēdē teic Ukrainas premjerministrs Volodimirs Groismans.
Pēc tam Ukrainas ministru kabinets pieņēma lēmumu par Latvijas, Igaunijas, Ungārijas, Maltas un Gruzijas svītrošanu no tā dēvētā ārzonu saraksta.
Jau ziņots, ka, protestējot pret Latvijas iekļaušanu šajā sarakstā, Latvija otrdien iesniedza Ukrainai notu. Arī Igaunijas Ārlietu ministrija otrdien paziņoja, ka gatavojas iesniegt Ukrainai notu. Latvija uzskata, ka sākotnējā situācija izveidojās, nepareizi interpretējot Latvijas jauno nodokļu regulējumu, kas paredz 0% nodokli reinvestētajai peļņai. Taču tā nav vērtējama kā beznodokļu sistēma, jo Latvijā par dividendēm ir jāmaksā nodokļi.
Lai gan Groismans paziņojis, ka saraksts attiecas tikai uz Ukrainas rezidentiem, kuri deklarē darījumus Ukrainas nodokļu institūcijām, Latvija un Igaunija norādījušas, ka to iekļaušana sarakstā traucē arī šo valstu uzņēmējiem.
BNN jau iepriekš ziņoja, ka Latvijas Ārlietu ministrija (ĀM) iesniegusi oficiālu notu Ukrainas pilnvarotajam lietvedim, aicinot Ukrainu veikt nepieciešamās darbības, lai mūsu valsti izņemtu no «ārzonu saraksta», vēsta ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (V).
Rinkēvičs uzsver, ka jau iepriekš norisinājās darbs pie šī jautājuma risināšanas. Pie tā strādā arī finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS) un Finanšu ministrijas pārstāvji. Tāpat Ukrainā šo jautājumu risina kopā Latvijas un Igaunijas vēstnieki šajā valstī.
Ārlietu ministrs skaidro, ka sākotnējā situācija izveidojās, nepareizi interpretējot Latvijas jauno nodokļu regulējumu, kas paredz 0% nodokli reinvestētajai peļņai. Taču tā nav vērtējama kā beznodokļu sistēma, jo Latvijā par dividendēm ir jāmaksā nodokļi.
Kā ziņots, Igaunijas laikraksts Eesti Paevaleht vēstīja, ka Ukraina Latviju ir iekļāvusi nodokļu patvēruma valstu sarakstā, šim lēmumam spēkā stājoties 2018.gada sākumā.
Ref: 225.000.103.2708