Ukrainas Drošības dienests notvēris nodevēju, kas sadarbojusies ar Krieviju

Ukrainas Drošības dienests notvēris nodevēju, kura Krievijas iebrucējiem atklājusi Ukrainas militārpersonu mājas adreses, vēsta Ukrainas medijs ukrinform.net.

Pēc nopratināšanas tika apcietināta nodevēja, kura iebrucējiem paziņoja Ukrainas militārpersonu un teritoriālās aizsardzības cīnītāju dzīvesvietas adreses netālu no Kijivas esošajā Vorzelas ciematā.

Saskaņā ar Ukrinform vēstīto, Ukrainas Drošības dienests ir paziņojis, ka vainīgā persona tika aizturēta brīdī, kad centās nodot sensitīvus datus krievu kontaktpersonai.

Ziņojumā teikts, ka «kiberdrošības eksperti un Ukrainas drošības dienesta operatīvie darbinieki ir noskaidrojuši, ka vainīgo personu ir savervējis kāds Krievijas izlūkdienesta darbinieks, kurš viņai licis veikt kaitnieciskas darbības.»

«Viņa arī publiski aicinājusi ukraiņus iestāties okupācijas karaspēka rindās un attaisnot tā noziegumus.»

Apsūdzība pret aizdomās turamo ir nodota tiesai, un par nodarīto viņai draud 15 gadu ilgs cietumsods.

Vēl vienu krievu armijas līdzdalībnieku Ukrainas drošības dienesta pretizlūkošanas nodaļa atklājusi kādā rūpniecības uzņēmumā Kijivā. Nodevējs rūpnīcas darbinieku vidū izplatījis attaisnojošas runas Krievijas iebrukumam Ukrainā. Pēc drošībnieku atklātā aģitators tika atlaists no darba un pret viņu ir izvirzīta apsūdzība.

Savukārt no Odesas pienākušas vēstis, ka tur Ukrainas Drošības dienesta kiberdrošības eksperti neitralizējuši piecu Krievijas noziedznieku izveidotu tīklu, caur kuru ar sociālo tīklu palīdzību internetā tika izplatīti ieraksti, kuros tika noliegti iebrucēju izdarītie kara noziegumi.

Saskaņā ar Drošības dienestam sniegto informāciju, kopš Krievija sāka karu, drošības dienests ir veicis izmeklēšanu 1 000 kriminālprocesos, kas saistīti ar nodevību un sadarbību ar ienaidnieku.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas