Baltijas aviācijas sistēmu kapitāldaļu īpašnieku maiņas gadījumā Uzņēmumu reģistra prakse esot visnotaļ apšaubāma un būtībā ļaujot leģitimizēt reiderismu, uzskata BAS bijusī valdes locekle Inga Piterniece, kas attiecīgu sūdzību ir iesniegusi arī Uzņēmumu reģistra galvenajam valsts notāram Ringoldam Balodim.
«Pēc Komerclikuma nosacījumiem, uzņēmuma dalībnieku maiņu UR var iesniegt tikai esošā, tur reģistrētā uzņēmuma valde, vai tā valde, kuru iecēluši sabiedrības dalībnieki, kurus UR reģistrētā valde ir ierakstījusi dalībnieku reģistrā. Pēc tam, kad dalībnieku maiņa ir reģistrēta, jaunie dalībnieki var mainīt uzņēmuma valdi, ja tā vēlas. Šajā gadījumā ir noticis pilnīgi savādāk – pieteikumu izmaiņām UR ir iesniegusi jaunā uzņēmuma valde, lai gan esošā valde nav autorizējusi uzņēmuma dalībnieku maiņu. Taču UR šīs izmaiņas mierīgi ir reģistrējis. Kāds tam ir pamatojums?» laikrakstam Dienas Bizness norāda Piterniece.
Viņa piebilst, ka šajā gadījumā UR rīcība ir visai apšaubāma un, ņemot vērā pēdējā laikā publiskajā telpā notiekošo diskusiju par uzņēmumu prettiesiskas pārņemšanas jeb reiderisma ierobežošanu, liek domāt, ka šajā konkrētajā gadījumā UR reiderismu tieši leģitimizē. «Es esmu BAS valdē, ja esat ieguvuši tiesības uz BAS kapitāldaļām, vērsieties pie esošās BAS valdes, parādiet šīs tiesības, un dalībniekus nomainīsim. Ja dalībnieku nemainām, tad sūdziet mūs tiesā. Taču mēs tos dalībniekus nomainītu, ja viss uz likuma pamata būtu pareizi izdarīts,» tā Piterniece.
BNN jau vēstīja, ka arī uzņēmums Ventbunkers par pašreizējās Latvijas likumdošanas problēmu uzskata to, ka Uzņēmumu reģistrs var «akli reģistrēt visu, kas iesniegts, neatkarīgi no tā, vai tas ir ticis brīdināts par viltotiem dokumentiem».
Uzņēmumu reģistrs vienpusēji dod priekšroku nelikumīgiem Ventspils uzņēmēja Olafa Berķa un advokāta Mārtiņa Kvēpa grupas centieniem reģistrēt AS Ventbunkers viltus akcionāru sapulci, norāda uzņēmuma pārstāvji.
Ref: 102.000.102.1262
taump