Uzņēmēji var palikt bez finansējuma jaunu tehnoloģiju ieviešanai

Daudzi uzņēmumi, kas vēlēsies ieviest jaunas tehnoloģijas ražošanā, naudu paredzētajiem mērķim var arī nesaņemt ierobežotu iespēju tikt pie finansējuma dēļ.

Septembra beigās vai oktobra sākumā plānots atvērt sen gaidīto no ES līdzekļiem atbalstīto programmu Jaunu produktu un tehnoloģiju izstrāde – atbalsts jaunu produktu un tehnoloģiju ieviešanai ražošanā otrā kārta, kas pēc būtības ir uzņēmumiem unikāla un viena no pēdējām reālām iespējām tikt pie naudas jaunu iekārtu iegādei, vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Iepriekš plānoto 27.87 milj.Ls vietā kopējais finansējums nedaudz palielināts līdz 32 milj.Ls, kurus vismaz sākotnēji bija plānots sadalīt starp maziem un vidējiem komersantiem, katram paredzot maksimālo atbalstu 500 tūkst.Ls.

Tomēr atbalsta piešķiršanas noteikumu izstrādes gaitā, iespējams, iedarbinot spēcīgu lobija instrumentu no viena vai diviem uzņēmumiem, noteikumos maksimālā atbalsta summa palielināta līdz vienam miljonam latu.

Tā kā bankas vēl nav pietiekami atkopušās no krīzes un ir neelastīgas kredītu izsniegšanā, patlaban kā nekad agrāk struktūrfondi kā atbalsts kļuvuši īpaši svarīgi. Līdz ar to Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) vadītājs Andris Ozols paredz lielu pieprasījumu. Daudz iesniegto projektu paredz arī tāpēc, ka to sagatavošanai būs atvēlēti teju četri mēneši. Vienlaikus jau tagad ekspertiem ir skaidrs, ka ar topošajiem nosacījumiem noraidīto pieteikumu īpatsvars būs liels, iespējams, 60-80%. Tomēr, pēc A. Ozola teiktā, aģentūrai būs jāizvērtē visi projekti, un var prognozēt, ka termiņš varētu ievilkties un tas neapmierinās uzņēmējus. «Ja būs 150-160 projektu, tad paredzēto triju mēnešu laikā LIAA tiks galā ar izvērtēšanu, bet lielākam projektu skaitam administratīvais resurss nav paredzēts,» viņš brīdināja.

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas