Uzsākta kriminālvajāšana pret Rimšēviču un Martinsonu

Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs

Prokuratūra ir sākusi kriminālvajāšanu pret kukuļošanā apsūdzēto Latvijas Bankas prezidentu Ilmāru Rimšēviču un uzņēmēju Māri Martinsonu.

Kriminālprocesā, kas 18.jūnijā saņemts no Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) ar lūgumu uzsākt divu personu – Rimšēviča un Martinsona – kriminālvajāšanu, šī gada 28.jūnijā ir pieņemti divi lēmumi, ar kuriem ir uzsākta šo abu personu kriminālvajāšana, BNN informēja Ģenerālprokuratūras Sabiedrisko attiecību speciāliste Una Reķe.

Proti, 2018.gada 28.jūnijā procesa virzītāja ir pieņēmusi un izsniegusi lēmumu par kriminālvajāšanas uzsākšanu pret Latvijas Bankas prezidentu, apsūdzot viņu noziedzīgu nodarījumu izdarīšanā, kas paredzēti Krimināllikuma 320.panta 4.daļā (kukuļņemšana), kā arī otru personu pēc Krimināllikuma 320.panta 4.daļas un 20.panta ceturtās daļas (kukuļņemšanas atbalstīšana).

Jau ziņots, ka Rimšēvičs februārī tika atzīts par aizdomās turēto KNAB izmeklētā kriminālprocesā pēc Krimināllikuma 320.panta 4.daļas par kukuļa pieprasīšanu un pieņemšanu lielā apmērā. Kukuļa apmērs šajā lietā ir vismaz 100 000 eiro. Par iespējamo nozieguma atbalstīšanu aizturēts un vēlāk atbrīvots Martinsons. Uzņēmējam ir piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Tāpat ziņots, ka KNAB nosūtīja krimināllietas materiālus prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai pret Rimšēviču un Martinsonu.

Rimšēvičam ir piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi – drošības nauda, aizliegums ieņemt bankas prezidenta amatu, aizliegums tuvoties noteiktām personām un aizliegums izbraukt no valsts.

Rimšēvičs iepriekš preses konferencē norādīja, ka nav vainīgs un tāpēc arī neatkāpsies no Latvijas Bankas prezidenta amata. Viņa pienākumus pašlaik pilda Rimšēviča vietniece Zoja Razmusa.

Bankas prezidents Eiropas Savienības (ES) tiesā prasa atzīt, ka viņam no KNAB lēmuma par drošības līdzekļu piemērošanu izrietošie ierobežojumi pildīt Eiropas Centrālās bankas (ECB) Padomes locekļa funkcijas un tiesības ir piemēroti prettiesiski.

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas