Vācijai klimata piesārņojums jāsamazina trīskārt, tā ekonomikas un klimata ministrs

Vācijai, lai tā kļūtu par klimatneitrālu valsti, ir trīs reizes jāsamazina valstī radīto siltumnīcefekta gāzu apjoms, kas ir sarežģīts uzdevums, taču vienlaikus arī liela iespēja, norādījis Vācijas jaunais federālais ekonomisko lietu un klimata rīcības ministrs Roberts Habeks (Robert Habeck).

Kā raksta britu ziņu portāls The Guardian un britu-kanādiešu ziņu aģentūra Reuters, otrdien, 11.janvārī, Habeks izklāstījis savus ambiciozos mērķus pirmoreiz kopš 2021.gada nogales, kad viņa vadītā partija Alianse ’90/Zaļie pievienojusies Vācijas valdībai.

Lasiet arī: Rail Baltica īstenošanai no Eiropas plāno piesaistīt gandrīz 500 miljonus

Vācu ministrs skaidrojis, ka valsts patlaban dramatiski atpaliek no tās izvirzītiem mērķiem: līdz 2030.gadam enerģijas ieguves grozā sasniegt atjaunojamo energoresursu īpatsvaru 80% apmērā, samazināt siltumnīcefekta gāzu izmešu apjomu par 65%, salīdzinot ar izmešu apjomu 1990.gadā, un līdz 2045.gadam kļūt klimatneitrālai. Šobrīd Vācijā no atjaunojamiem resursiem iegūst ap 42% no valsts kopējā enerģijas apjoma.

Habeks uzskata tāpat kā zaļo paziņojumos pirms 2021.gada Bundestāga vēlēšanām, ka iekārtām, kas nepieciešamas atjaunojamās enerģijas ražošanai, piemēram, vēja ģeneratoriem, saules paneļiem un ūdeņraža tehnoloģijas iekārtām būt jāklāj divi procenti no visas valsts teritorijas. Tam līdz šim tuvu pietuvojušās tikai divas no kopumā 16 Vācijas federālajām zemēm, vēsta mediji.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas