Vairākums latviešu dzer bērzu sulas; tās attīra pa gadu organismā uzkrājušos sārņus

Latviešiem aprīlis vēsturiski ir bijis sulu mēnesis. To var attiecināt arī uz mūsdienām, jo gandrīz divas trešdaļas Latvijas iedzīvotāju šī gada aprīlī vai nu tecināja, vai iegādājās, vai dzēra bērzu sulas, liecina pētījumu kompānijas Kantar TNS veiktā aptauja.

Nedaudz vairāk nekā puse jeb 51% Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 60 gadiem dzer bērzu sulas, 16% tās tecina, un vēl 10% bērzu sulas iegādājas. Kopumā tas veido aptuveni divas trešdaļas jeb 63% Latvijas iedzīvotāju, kas patērē bērzu sulas, pretstatā trešdaļai jeb 37%, kas nedz tecina, nedz pērk, nedz dzer bērzu sulas.

Likumsakarīgi, ka bērzu sulas biežāk tecina lauku teritorijā dzīvojošie Latvijas iedzīvotāji – gandrīz katrs trešais aptaujātais laucinieks vecumā no 18 līdz 60 gadiem stāsta, ka šogad tecina bērzu sulas.

Savukārt bērzu sulu dzērāji biežāk ir sastopami latviski runājošās ģimenēs – caurmērā sešās no desmit aptaujātajām latviešu ģimenēm dzer bērzu sulas, kamēr citvalodu ģimenēs bērzu sulu patērētāji ir sastopami vidēji četrās no desmit šādām ģimenēm.

Pastiprināta šķidruma uzņemšana – vismaz divi litri dienā tīra ūdens vai, kamēr vēl tas iespējams, svaigas bērzu sulas – ir viens no organisma attīrīšanas veidiem. Ja pavasarī izdzer vismaz desmit litrus tikko tecinātas sulas, var izskalot visus ziemā uzkrājušos sārņus, tostarp sāļus no urīn­izvadceļiem. Tautas medicīnā bērza sulu lieto vispārējai organisma stiprināšanai, kā arī mazasinības, angīnas, furunkulozes ārstēšanai. Kā ļoti labu līdzekli dažādu nieru slimību, nierakmeņu un žultsakmeņu gadījumā, kā arī ādas slimību dziedināšanai iesaka lietot bērzu lapu uzlējumu bērzu sulā, vēsta veselam.lv.

Tāpat veselam.lv eksperti iesaka: «To dzer pa glāzei no rīta tukšā dūšā un vēl divas reizes dienā 30 minūtes pirms ēšanas. Svaigu bērzu sulu pa glāzei dzer divas trīs reizes dienā kā vieglu, tonizējošu, žultsdzinēju, diurētisku un atkrēpošanu veicinošu līdzekli mazasinības, plaušu slimību, bronhīta, tuberkulozes, neirožu, dzeltes, nieru, urīnpūšļa akmeņu, ādas slimību, podagras, reimatisma, ekzēmas, aterosklerozes un saaukstēšanās slimību gadījumā.»

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas