Vērtējot savas ģimenes materiālo stāvokli, Latvijas iedzīvotāji ir samērā pozitīvi noskaņoti, biežāk norādot, ka tas ir drīzāk labs vai viduvējs.
Visoptimistiskākie ir rīdzinieki un zemgalieši, kuri 10% gadījumu norādījuši, ka materiālais stāvoklis ir pietiekami labs. Tādās pašās domās ir 5% Pierīgas, 9% Vidzemes, 8% Kurzemes un 3% Latgales iedzīvotāju, liecina DnB Nord Latvijas barometra dati.
Savukārt kā viduvēju savas ģimenes finansiālo stāvokli vērtē 50% rīdzinieku un kurzemnieku, 46% vidzemnieku, 41% zemgaliešu un latgaliešu un 39% Pierīgas iedzīvotāju. Arī šajā jautājumā visnegatīvāk noskaņotie ir Latgales un Pierīgas iedzīvotāji, kuru vidū vismaz 55% aptaujāto uzskata, ka viņu ģimenes finansiālais stāvoklis ir slikts (pretstatā 38-50% citos reģionos).
Lai arī vairums Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka valsts ekonomikas stāvoklis ir slikts, taču gandrīz visos valsts reģionos aptuveni ceturtā daļa iedzīvotāju ar valdības darbu ir apmierināti.
Vērtējot Latvijas ekonomikas stāvokli, visoptimistiskākie ir Rīgas iedzīvotāji – nedaudz vairāk kā 4% atzīst, ka tas ir labs, bet 27% pašreizējo situāciju vērtē kā viduvēju, tomēr ne sliktu.
Nedaudz mazāk, tomēr arī virs 20% optimistu ir Kurzemē un Zemgalē, bet vispesimistiskāk ekonomisko situāciju valstī vērtē latgalieši un Pierīgas iedzīvotāji – abos reģionos kopumā 86% uzskata ekonomisko situāciju par sliktu.
Vērtējot valdības darbu, lielākā daļa aptaujāto Latvijas iedzīvotāju nav bijuši apmierināti ar tās padarīto. To, ka valdība strādājusi ļoti labi, atzina tikai 3% Rīgas, 2% Pierīgas un Zemgales un 1% Vidzemes iedzīvotāju.
Tomēr kopumā ar valdību apmierināta ir vismaz ceturtā daļa Rīgas, Vidzemes un Kurzemes iedzīvotāju. Turpretī latgalieši valdības darbu vērtējuši viskritiskāk, 84% respondentu atzīstot, ka nav ar to apmierināti. Nedaudz mazāk – 77% – līdzīgu viedokli izteikuši arī Pierīgā.
Nu man ar drusku labāk iet,laikam jau tiešām lēnām rāpjamies ārā no tās krīzes bedres.
brīnums, domāju, ka dati būs daudz sliktāki un cilvēku vērtējums negatīvāks…
Protams, jo pārējiem ir jāstrādā un nav laika komentēt ģimenes materiālo stāvokli. Papildus tam, milzīgai sabiedrības daļai interneta pakalpojumi nav piejami. Tā kā izbeidziet pozetīvisma kampaņas.