Valdības veidošanas sarunu sākumposmā VL–TB/LNNK svarīga partneru nostāja izglītības valodas jautājumos

Sākot sarunas par valdības izveidi, nacionālās apvienības Visu Latvijai!–Tēvzemei un brīvībai/LNNK (VL–TB/LNNK) prioritātes būs atbalsta pasākumi ģimenēm ar bērniem un pāreja uz izglītību valsts valodā, kā arī citi jautājumi, aģentūrai LETA sacīja VL–TB/LNNK priekšsēdētājs Raivis Dzintars.

Politiskais spēks šodien valdes sēdē pārrunāja vēlēšanu rezultātus un jaunās valdības izveidi. VL–TB/LNNK ir gatava runāt par darāmajiem darbiem un programmas uzstādījumiem ar visām ievēlētajām partijām, izņemot Saskaņu.

Nacionālā apvienība formulējusi pirmos trīs jautājumus, par ko gribēs dzirdēt potenciālo partneru viedokli, neizslēdzot, ka kopumā to būs ļoti daudz, pastāstīja Dzintars. VL–TB/LNNK vēlas noskaidrot potenciālu partneru viedokli par to, kā turpināt un paplašināt atbalsta pasākumus ģimenēm ar bērniem, kā arī citiem demogrāfijas pasākumiem. Tāpat arī, kā turpināt pāreju uz mācībām valsts valodā izglītības iestādēs – gan bērnudārzos, gan skolās.

Vienlaikus VL–TB/LNNK gribēs noskaidrot citu partiju attieksmi pret lēta darbaspēka ieviešanu, kas, pēc nacionālās apvienības politiķu domām, ir pretrunā ar Latvijas pilsoņu interesēm un iespējām saņemt augstāku darba samaksu.

Dzintars arī uzsvēra, ka pašlaik nebūtu pareizi veidot kādus savstarpējus blokus. Savukārt valdības veidošanas sarunas jāorganizē partijām, kas guva lielāku atbalstu pēc Saskaņas – Jaunajai konservatīvajai partijai un KPV LV.

Kā ziņots, ka 13.Saeimā ievēlētajām partijām paredzēts šodien sākt apspriešanos par sadarbību pēc parlamenta vēlēšanām.

Sākotnēji paredzēts, ka vairākos politiskajos spēkos notiks iekšējās sanāksmes, kurās tiks pārrunāti vēlēšanu rezultāti.

Pēc tam paredzēts, ka varētu notikt arī savstarpējas sarunas par valdības veidošanu ar citiem politiskajiem spēkiem. Abas populārākās centriskās, centriski labējās jeb tā dēvētās latviskā spārna partijas, KPV LV un Jaunā konservatīvā partija paudušas gatavību uzņemties iniciatīvu koalīcijas tapšanas sarunās.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas