Aizvadītajā gadā Valmiermuižas alus darītavas apgrozījums pieaudzis par 6,2%, no 5,36 miljoniem eiro pieaugot līdz 5,7 miljoniem eiro, informē uzņēmumā.
2019.gadā pār 2% pieaudzis pārdotā alus apjoms, sasniedzot 2,31 miljonu litru. Pārdošanas apjomu pieauguma līderis ir Kokmuižas eili, kuru pārdošanas apjomi ir dubultojušies.
Īpaša izaugsme notikusi eksporta tirgos, apjomiem pieaugot par 18%. Kopumā eksportēti 6,5% jeb 149 900 litrus izbrūvētā alus.
Lielākais eksporta tirgus ir Igaunija, kur pērn apjoms audzis par 22 %. Tai seko Īrija, kur Valmiermuižas alu iecienījuši tur dzīvojošie latvieši. Alus regulāri tiek eksportēts arī uz Lietuvu, Somiju, Zviedriju un Dāniju, informē uzņēmumā.
«Lepojos, ka Valmiermuižas alu brūvēju tikai Latvijā, Valmiermuižā. Kopš pirmās dienas pieprasītākā garša ir klasiskais Valmiermuižas gaišais alus. Aizvien pieprasītāks kļūst mūsu alus 0,33 tilpumā, kas pērn pārdots par 55 % vairāk nekā gadu iepriekš – pavisam 144 000 litru. To galvenokārt izvēlas gados jaunāki pilsētnieki mazām svinībām draugu lokā, kuriem svarīga alus garša un stils, nevis daudzums,» stāsta Aigars Ruņģis, Valmiermuižas alus darītavas saimnieks.
Viņš paredz, ka pieprasījums pēc amatalus mazākā tilpumā tikai pieaugs.
2020.gadā Valmiermuižas alus plāno ieviest desmit jaunas alus garšas. Tās taps pērn Valmiermuižā atklātajā alus darbnīcā jeb «alus ateljē», kas izveidota jaunu īpašu garšu radīšanai, ieguldot pusmiljonu eiro. Tajā vienu alus partiju var brūvēt vien 500 litru apjomā, ļaujot eksperimentēt un radīt jaunas alus garšas. Alus darbnīca bijusi pagājušo gadu lielākā investīcija un simboliska saimnieka dāvana Valmiermuižas alus darītavai desmit gadu jubilejā. Līdz šim tajā tapis Valmiermuižas Baltijas porteris un pieci dažādi Kokmuižas eili, informē uzņēmumā.
«Šogad amata alus modē būs pilzenieši un bezalkoholiskais alus. Lai arī pilzenieši ir pasaulē populārākais alus stils, amata alus darītājiem tie šogad kļuvuši par modes kliedzienu, tos interpretējot mūsdienīgā veidolā. Valmiermuižas alus darbnīcā radīsim pilzenieša garšu. Šogad piedāvāsim vērtējumam vairākas pilzenieša proves, lai kopā ar alus baudītājiem izslīpētu tā garšu,» stāsta Ruņģis.
100% SIA Valmiermuižas alus un SIA Valmiermuižas pils kapitāldaļu pieder SIA Valmiermuižas ieguldījumu fonds, kas dibināts, lai ilgtermiņā attīstītu amata alus darīšanu Valmiermuižā, popularizētu Valmiermuižu kā gardēžu tūrisma ceļamērķi un sekmētu Valmiermuižas alus eksportu. 60% fonda daļu pieder alus darītavas saimniekam Ruņģim, 24% – Austrijas ieguldījumu fondam Industrieliegenschaftenverwaltung AG (ILAG) un 16% – Vācijas uzņēmumam Thinkflink GmbH.