Valsts valodas centram strīds ar Ušakovu

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs

Valsts valodas centrs noraida izskanējušo informāciju par Nila Ušakova sociālā tīkla profilā publicēto ziņu, ka «Valsts valodas centrs ir atradis vēl vienu iemeslu pamēģināt viņu administratīvi sodīt».

15.februārī Rīgas domes sēžu zālē Ēnu dienas ietvaros pilsētas mērs Nils Ušakovs vadīja pasākumu, kurā atbildēja uz Ēnu dienas dalībnieku jautājumiem.

Valsts valodas centrā vērsās iedzīvotāji ar sūdzībām un arī sociālajos tīklos Valsts valodas centram tika adresēti jautājumi, vai Rīgas domē ir pieļaujama pasākuma norise tikai krievu valodā.

Valsts valodas likuma 11. panta pirmā daļa noteic, ka valsts un pašvaldību iestāžu rīkotie pasākumi notiek valsts valodā. Ja pasākumā tiek lietota svešvaloda, rīkotājs nodrošina tulkojumu valsts valodā, norāda Valodas kontroles Rīgas reģiona nodaļas vadītājs Viesturs Razumovskis.

Viņš uzsver, ka Valsts valodas centrs, pamatojoties uz saņemto informāciju, ir uzsācis lietvedību administratīvā pārkāpuma lietā. Ir nosūtīts pieprasījums Rīgas domei sniegt paskaidrojumu, kāpēc Rīgas dome nav nodrošinājusi pasākumu valsts valodā un uzaicināta par pasākuma rīkošanu atbildīgā persona.

«Skaidrības labad jāatzīst, ka Ušakova profilā norādītā informācija neatbilst patiesībai un mēra rīcība drīzāk ir vērtējama kā pārsteidzīgi pārspīlēta, cenšoties novērst uzmanību no situācijas būtības» norāda Valsts valodas centra direktors Māris Baltiņš un turpina: «Ēnu diena noris Latvijas teritorijā un ir paredzēta, lai visiem Latvijas skolēniem būtu iespēja iepazīt dažādu profesiju darba specifiku. Tas ir valsts mēroga organizēts pasākums, tāpēc no likuma un izglītības apguves viedokļa nevajadzētu būt diskusijām par to, kādā valodā tas notiek.»

Papildus Baltiņš piebilst, ka Valsts valodas likums publiskai personai neizslēdz iespēju šāda rakstura pasākumos lietot svešvalodu, taču tādā gadījumā šai personai jānodrošina tulkojums valsts valodā, lai teikto padarītu saprotamu visiem pasākuma dalībniekiem.

Saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksu valsts valodā nenodrošināšanu Latvijas teritorijā notiekošajos pasākumos, ja normatīvais akts paredz nodrošināt tulkojumu valsts valodā uzliek naudas sodu pasākuma rīkotājiem 35 – 70 eiro.

Ref:224.000.103.412

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas