VARAM grib panākt straujāku Latgales attīstību

Ministru kabineta (MK) komiteja konceptuāli atbalstīja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) izstrādāto rīcības plānu Latgales reģiona ekonomiskajai izaugsmei 2018.–2021.gadam. Tas paredz Latgales straujāku attīstību un tuvināšanos pārējo Latvijas reģionu attīstības līmenim, vēsta VARAM pārstāvis Kaspars Rūklis.

«Rīcības plānā iezīmēti īpašo reģionālas politikas atbalsta pasākumi Latgales plānošanas reģionam. Tajā definētas risināmās problēmas, mērķis, rīcības virzieni un pasākumi, lai pilnveidotu Latgales reģiona straujāku attīstību un tuvināšanos pārējo reģionu attīstības līmenim. Tas ir turpinājums iepriekš īstenotajiem rīcības plāniem Latgales reģiona izaugsmei 2013.–2014. un 2015.–2017.gadam. Plāni tika izstrādāti, lai reaģētu uz Latgales reģionā ilgstoši pastāvošām sociāli ekonomiski negatīvajām tendencēm,» stāsta ministrijā.

«Rīcības plāna mērķis ir panākt reģionālo atšķirību mazināšanos, nodrošinot Latgales reģionā efektīvus pasākumus ekonomiskās aktivitātes stimulēšanai, jaunu darbavietu radīšanai un labklājības paaugstināšanai. Lielākoties Rīcības plāns fokusēts uz pasākumiem, kas vērsti uz reģiona tautsaimniecības attīstību, piemēram, atbalsta paplašināšana speciālajās ekonomiskajās zonās Latgalē, paredzot nodokļu atvieglojumus par izmaksām darbaspēka atalgojumā jaunām darba vietām. Latgales uzņēmējdarbības centra kapacitātes celšana un tā atbalsta pasākumi u.tml.,» turpina VARAM.

«Būtiskāko plāna finansējumu sastāda ieguldījumu degradēto teritoriju revitalizācijā Latgales plānošanas reģiona un Alūksnes novada pašvaldībās kopējais finansējums. Lai sasniegtu 1 345 jaunas darba vietas (1% ietekmi uz bezdarba samazinājumu Latgales reģionā) un piesaistītās privātās investīcijas 81 751 182 eiro apmērā, nepieciešams nodrošināt kopējo finansējumu 81 751 182 eiro Eiropas Reģionālās attīstības fondā (šobrīd plānotais 52 247 026 eiro un papildus nepieciešamais 29 504 156 eiro),» uzsver VARAM.

«Plānojot jauno Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) finanšu instrumenta atbalstu, rīcības plāna ietvaros tiks paredzēts finansējums Latgales uzņēmējdarbības centra darbībai. Programmai Vietējā attīstība, nabadzības mazināšana un kultūras sadarbība indikatīvi iezīmēts kopējais finansējums 10 000 000 eiro donoru finansējuma un 1 764 706 eiro nacionālā līdzfinansējuma,» sacīja ministrijā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas