Eiropas Savienībā ceturtdien, 1. septembrī pārtrauc energoneefektīvo 60W kvēldiega spuldžu ražošanu, tāpēc daudzi uzņēmumi uzņēmumi centās izveidot to rezerves krājumus, tās veikalos izpērkot.
Eiropas Savienības likumdošana elektroenerģijas patēriņa samazināšanai, pamazām no ražošanas izņemot kvēldiega spuldzes, acīmredzami sniedz efektu, un iedzīvotājiem aizvien pieņemamāka šķiet tieši ekonomisko spuldžu izmantošana. Lai arī spuldžu ražotāji savlaicīgi informēja, ka turpmāk vairs nesaņemsim 60W kvēlspuldzes, tikai uzņēmumu pārstāvjiem bija pastiprināta interese par to iegādi. Viņi vienlaikus iegādājās līdz pat astoņiem iepakojumiem – katrā no tiem pa 10 kvēldiega spuldzēm. Līdz ar to tikai atsevišķos K-Rauta veikalos šāda veida spuldzes vairs nav nopērkamas, bet citos to pietiks aptuveni nedēļai. Mājsaimniecību neieinteresētība par kvēldiega spuldžu rezervju veidošanu, iespējams, saistīta ar to, ka cilvēki par šo jaunumu nav informēti. Tāpat redzams, ka iedzīvotāji arī līdz šim aizvien vairāk iegādājās ekonomiskās nevis kvēlspuldzes, stāsta AS Rautakesko Mārketinga komunikāciju nodaļas vadītāja Ieva Zlaugotne.
Veikalu tīkls K-Rauta nav veicis 60W kvēlspuldžu rezerves iepirkumu. Lielākā apjomā tās vēl pieejamas tikai K-Rauta veikalā Kārļa Ulmaņa gatvē, Rīgā.
Lai arī kvēlspuldzes maksā lētāk, tomēr redzams, ka iedzīvotāji ir sapratuši līdzvērtīgu gaismu sniedzošo ekonomisko spuldžu izdevīgumu. Tās ir ekonomiskākas, kalpo ilgāk, akciju laikā nopērkamas par latu gabalā. Savukārt 60W kvēlspuldzes cena ir Ls 0,21.
Viena no 2009. gadā pieņemtajām Eiropas Komisijas regulām nosaka, ka pakāpeniski noteiktos termiņos jāpārtrauc dažādu kvēldiega spuldžu ražošana, bet tirdzniecībā tās var atrasties, kamēr pārdod esošos krājumus. Tā aizvadītajos divos gados iedzīvotājiem pamazām vajadzēja atteikties no 100W un 75W kvēldiega spuldžu izmantošanas apgaismojuma nodrošināšanai, šogad pārtrauc 60W, bet nākamgad arī 40W un 25W kvēldiega spuldžu ražošanu. Savukārt no 2016. gada septembra minimālās ekodizaina prasības caurspīdīgajām halogēnām spuldzēm paaugstinās līdz B klases normām, tā no ražošanas izslēdzot C klases vecās tehnoloģijas halogēnās spuldzes.