Maijā Rīgas reģionā izdarītas 179 velosipēdu zādzības, kas ir vairāk, nekā aprīlī, kad bija nozagti 112 velosipēdi. Tomēr šī gada maijā, salīdzinot ar attiecīgo periodu pērn, velosipēdu zādzību skaits ir samazinājies, biznesa ziņu portālam BNN.LV paziņoja Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes preses pārstāvis Toms Sadovskis.
Līdz ar aktīvās velosezonas sākšanos zādzību skaits ir pieaudzis. Janvārī policijā fiksēts 21 velosipēdu zādzību gadījums, februārī – 28, martā – 29, aprīlī 112 gadījumi, bet maijā – 179. Kopumā šogad tika nozagti 359 divriteņi.
«Liela daļa zādzību varētu nenotikt, ja velosipēdi būtu labāk pasargāti. Mēs aicinām cilvēkus rūpēties par savu velosipēdu drošību, neatstājot tos viegli pieejamās vietās – piemēram, uz pirmā stāva balkoniem vai neapsargātos šķūņos. Tāpat, atstājot velosipēdu bez uzraudzības, tas ir jāpieslēdz. Būtu lietderīgi nopirkt labu un kvalitatīvu slēdzi, nevis kādā lielveikalā pa divīti», tā Sadovskis.
Iespējamais veids kā labāk pasargāt savu velosipēdu ir reģistrēt to kādā no velo reģistriem. Lai reģistrētu velosipēdu, jānorāda tā marka, modelis un rāmja numurs, bet lai vieglāk būtu to atpazīt, var pievienot arī velosipēda un rāmja numura foto.
CSDD Sabiedrisko attiecību daļas pārstāve Ieva Bērziņa paziņoja, ka kampaņas «Velosipēdu redzi?» ietvaros CSDD izveidotajā datu bāzē kopumā tika reģistrēti vairāk nekā četri tūkstoši velosipēdu. Līdz maija beigām reģistrācija bija bezmaksas, taču turpmāk šis CSDD pakalpojums maksās 1,24 latus.
Pastāv arī citi reģistri, piemēram – veloregistrs.lv un veloreg.lv. Pēc Bērziņas teiktā, vēlāk tiek plānots visus šos reģistrus apvienot, izveidojot vienu savietojamu datu bāzi. Tā būs pieejama tiesībsargājošajām institūcijām. Gadījumā, ja velosipēds tiks nozagts un vēlāk atrasts, policija varēs noskaidrot tā likumīgo īpašnieku.