Ventbunkers ziedo un turpina ziedot tūkstošus bērnu veselībai

Lai pacientiem varētu sniegt kvalitatīvu un mūsdienīgu medicīnisko aprūpi, medicīnas personālam ir ļoti svarīgi papildināt un apgūt jaunas zināšanas. Lai nodrošinātu šīs zināšanas, AS Ventbunkers pagājušajā gadā ārstu un māsu izglītībai ziedoja 10 000 latu.

VSIA Bērnu klīniskā universitātes slimnīca (BKUS) ikdienā strādā vairāk kā 900 ārsti, māsas un rezidenti, kuri izglītību ir ieguvuši atšķirīgos laika periodos. Bērnu slimnīcas medicīniskais personāls mācās un jaunu pieredzi iegūst labprāt, taču bieži vien izšķirošs ir finansiālais nodrošinājums, kas nosaka tālākapmacības iespējas. Tāpēc ļoti svarīgs ir arī ziedotāju atbalsts, jo bieži vien tieši pateicoties viņu atbalstam speciālisti var apgūt jaunas zināšanas un tādējādi daudz pilnvērtīgāk palīdzēt mazajiem pacientiem, stāsta Bērnu slimnīcas fonda vadītāja Liene Dambiņa.

«Ieguldījums Bērnu slimnīcas personāla tālāk apmācībā ir ieguldījums mūsu bērnu nākotnē, jo tieši ārsts un māsa ir tie, kuri glābj dzīvības un palīdz atgūt veselību mazajiem pacientiem. Apzinoties atalgojuma situāciju medicīnas darbiniekiem mūsu valstī, ir skaidrs, ka daudzi mediķi paši izglītoties diemžēl nevar atļauties, tāpēc nepieciešams finansiāls atbalsts,» tā Dambiņa.

Viņa atzīmē, ka katru gadu fonds slimnīcas personāla tālāk apmācībai izlieto aptuveni 30 000 eiro.

«Mēs ļoti lepojamies ar saviem speciālistiem, kuri rūpīgi plāno iespējas apgūt ko jaunu, kas vēlāk būtiski atvieglo mūsu pacientu ārstēšanās procesu. Ļoti daudz kas vēl joprojām balstās uz mūsu mediķu entuziasmu un patiesu vēlēšanos palīdzēt pacientam, tāpēc svarīgi ir viņus atbalstīt un motivēt,» teic fonda vadītāja, izsakot paldies vārdus ziedotājiem, kuriem pateicoties ļoti daudzi speciālisti katru gadu var izglītoties un tādējādi arī pilnvērtīgāk palīdzēt bērniem.

«AS Ventbunkers ziedojums ir ilgtermiņa ieguldījums mūsu bērnu nākotnē, jo iegūtās zināšanas speciālisti varēs izmantot vēl daudzu gadu garumā,» atzīst Dambiņa.

Kā norāda AS Ventbunkers valdes priekšsēdētāja Eva Ciniņa, AS Ventbunkers sadarbība ar Bērnu slimnīcu aizsākās 2013.gadā.

«Lielāko summu ziedojām Hematoonkoloģijas nodaļai, jo uzņēmums uzskata, ka šai nodaļai nepieciešams vislielākais atbalsts. Tāpat ziedojām līdzekļus arī slimnīcas operāciju pilnvērtīgai nodrošināšanai jau iegādāto tehnoloģiju izmantošanā. Tiekoties ar slimnīcas vadību un nedaudz tuvāk iepazīstoties ar slimnīcas darbu, nonācām pie secinājuma, ka tikpat nepieciešama ir arī palīdzība ārstu un māsu tālākai apmācībai, jo tas ir ieguldījums ārstēšanās procesa kvalitātē. Iemācoties ko jaunu vai papildinot savas zināšanas, mediķi spēj mazajiem slimniekiem palīdzēt daudz pilnvērtīgāk,» stāsta Ciniņa.

Viņa atklāj, ka arī šajā gadā tiks turpināta sadarbība ar Bērnu slimnīcu, palīdzēts gan ārstēšanās apstākļu uzlabošanā, gan arī mediķu izglītībā.

«Un tā kā AS Ventbunkers 2014.gadā nosvinēja savu 20 gadu jubileju, tad šogad mūsu pirmais ziedojums Bērnu slimnīcai būs simbolisks – 20 tūkstoši eiro tieši ārstu un māsu tālākizglītībai, nākamie 20 tūkstoši BKUS vēža un citām nodaļām. Un ļoti ceram, ka ar šo rīcību spēsim iedvesmot arī citus Latvijā pelnošus uzņēmumus dalīties savos panākumos ar tiem, kam tas ir ļoti nepieciešams,» tā Ventbunkers valdes priekšsēdētāja.

Komentējot ieguvumus, BKUS diagnostikas radiologs Ilze Sedleniece atzīst gandarījumu par sniegto iespēju piedalīties Eiropas pediatrisko radiologu kongresā, tādējādi iegūstot koncentrētas zināšanas par aktualitātēm bērnu radioloģijā.

«Radiologu saime ir plaša, bet pediatrisko radiologu ir mazākumā un bērnu pataloģijas nereti ir tik unikālas, ka 2 miljonu iedzīvotāju populācijā kā Latvija, nereti ārsts satiekas ar problēmu pirmo un vienīgo reizi mūžā un nav, kam paprasīt padomu. Tādēļ ir svarīgi veidot komunikāciju ar bērnu radiologiem citur Eiropā, lai, rūpējoties par mūsu mazajiem pacientiem, būtu iespēja konsultēties ar kolēģiem no lielajām Eiropas bērnu universitātes slimnīcām, jo viņiem ir lielāka pieredze Latvijā reti sastopamu un unikālu pataloģiju diagnostikā.»

Neonatologs Aleksandra Juraša skaidro, ka jau vairākus gadus pasaulē tiek meklētas jaunas ārstēšanas iespējas jaundzimušajiem, kuri dzimuši asfiksijā jeb cietuši no skābekļa bada dzemdību laikā.

«Šobrīd vienīgā atzītā ārstēšanas metode ir terapeitiskā hipotermija, kas samazina mirstību un neiroloģisko traucējumu sekas bērniem, kuri dzimuši asfiksijā. 2012.gadā Latvijā uzsākta aktīva ārstnieciskā hipotermija, izmantojot medicīniskas iekārtas, kas ļauj precīzi kontrolēt jaundzimušo ķermeņa temperatūru atdzesēšanas un sasildīšanas procesu. Tas rada saudzējošus apstākļus smadzeņu šūnu aizsardzībai. Mana dalība ikgadējā mācību seminārā Drēzdenē sniedza iespēju dzirdēt pasaules vadošo speciālistu lekcijas un piedalītos diskusijās par hipotermijas procedūru, kas ļāva papildināt jau esošās vadlīnijas Latvijā, kā arī pilnveidot ilgstošo novērošanu un individuālās rehabilitācijas programmas bērniem pēc terapeitiskas hipotermijas, ņemot vērā ārvalstu speciālistu pieredzi.»

Savu pateicību ziedotājiem izsaka arī BKUS kardioķirurgs Lauris Šmits: «Pateicoties apmācībām Austrijā un Londonā kardioķirurģijas centros, tika gūta neatsverama pieredze jaundzimušo bērnu smagu kombinētu sirdskaišu ķirurģijā, kas vainagojās ar labu rezultātu, proti, sadarbojoties Bērnu slimnīcas kardiologiem, neonatologiem, pediatriem, intensīvās terapijas un LOR speciālistiem, māsām, aprūpes un diagnostiskajiem dienestiem un  izmantojot apmācībās iegūtās zināšanas, Latvijā pirmo reizi izdevās veiksmīgi veikt pārtraukta aortas loka ar VSD korekciju bērniem jaundzimušo vecumā.»

Jāatzīmē, ka šādi dāsni ziedojumi bieži vien paliek medijos nepamanīti. Tā, piemēram, oligarhiem piederošajā laikrakstā Diena par Ventbunkers atbalstu Bērnu slimnīcai nav minēts ne vārda.

Ref:103.000.103.6079

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas