Valsts ieņēmumu dienesta (VID) rīkotās Čeku loterijas dalībniekiem, kuri laimējuši kādu no aprīļa mēneša naudas balvām vai Padziļinātās sadarbības programmas dalībnieku balvām, ir jāpiesakās VID Elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS) 30 dienu laikā no izlozes rezultātu publicēšanas dienas, tas ir, līdz 2020.gada 9.jūnijam (ieskaitot), norāda VID.
Tāpat dienestā atzīmē, ka tiem, kuri saņēma īsziņu, ka viņu reģistrētais čeks tiek virzīts jau gada izlozei, laimējušais dokuments ir jānosūta uz VID elektroniski 14 dienu laikā jeb līdz šī gada 24.maijam (ieskaitot).
No Čeku loterijas aprīļa izlozei reģistrētajiem 1 086 778 attaisnojuma dokumentiem izlozētas 54 naudas balvas, kā arī deviņas papildu balva, ko sarūpējuši VID Padziļinātās sadarbības programmas dalībnieki.
Čeku loterija turpinās un tajā var piedalīties ikviens, reģistrējot tīmekļa vietnē www.cekuloterija.lv čeku, kvīti un biļeti vismaz 5 eiro vērtībā. Darījumu apliecinošajam dokumentam ir jābūt izsniegtam par preci vai pakalpojumu, kas saņemts no Latvijā reģistrēta nodokļu maksātāja.
Maijā saņemtos čekus, kvītis un biļetes var reģistrēt līdz pat šī gada 5.jūnijam. Maija čeku loterijas rezultātu paziņošana gaidāma jūnija otrajā svētdienā, 14.jūnijā.
Ik mēnesi čeku loterijas ietvaros tiek izlozētas 54 naudas balvas, no kurām viena naudas balva ir 10 000 eiro vērtībā, trīs 5 000 eiro naudas balvas un 50 naudas balvas 100 eiro vērtībā. Katru mēnesi tiek izlozētas ne tikai naudas balvas, bet arī dažādas vērtīgas Padziļinātās sadarbības programmas dalībnieku sarūpētās balvas. Savukārt 2020.gada izlozes dalībnieki nākamā gada sākumā pretendēs uz pilna apmēra laimestiem – četriem 10 000 eiro laimestiem, piecām 2000 eiro naudas balvām un lielo laimestu 20 000 eiro vērtībā, atgādina VID.
Čeku loterijas mērķis ir veicināt godīgu konkurenci un labprātīgu nodokļu saistību izpildi, mudinot pircējus pieprasīt čekus un kvītis par iegādātajām precēm un saņemtajiem pakalpojumiem, tādējādi veicinot kultūras maiņu sabiedrībā.
Čeku loterija Latvijā notiek pirmo reizi, taču citur pasaulē ir visnotaļ izplatīta prakse, kas devusi pozitīvus rezultātus gan attiecībā uz sabiedrības rīcības maiņu, gan ieņēmumiem valsts budžetā, atzīmē VID.