VID: SIA Sapņu fabrika maksātnespējas iemesls ir ievērojami nodokļu parādi

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) kategoriski noraida publiskajā telpā izskanējušo apgalvojumu, ka SIA Sapņu fabrika maksātnespējas lietas ierosināšana ir bijusi, iespējams, pārsteidzīga rīcībā no VID puses.

«Ir tikai likumsakarīgi, ka VID izmantoja Maksātnespējas likumā un likumā Par Valsts ieņēmumu dienestu noteiktās tiesības iesniegt tiesā juridiskas personas maksātnespējas procesa pieteikumu, jo SIA Sapņu Fabrika vairāku gadu garumā veidojies nodokļu parāds ir sasniedzis teju 430 tūkstošus eiro un uzņēmuma gadu gaitā iesniegtie nodokļu pārskati un atskaites neliecina par pozitīviem pavērsieniem uzņēmuma darbības rādītājos,» norādīts VID paziņojumā.

VID atgādina, ka saskaņā ar Maksātnespējas likumu un likumu Par Valsts ieņēmumu dienestu dienestam ir tiesības iesniegt tiesā juridiskas personas maksātnespējas procesa pieteikumu. Šīs tiesības VID izmanto gadījumos, kad nodokļu parāda summa ir ievērojama, bet ar likumā noteiktajiem piedziņas līdzekļiem nodokļu parādus atgūt nav iespējams. Pirms maksātnespējas pieteikuma iesniegšanas VID nodokļu maksātājam nosūta rakstveida brīdinājumu.

Maksātnespējas likums arī nosaka pienākumu pašam parādniekam, kurš nespēj nokārtot savas nodokļu saistības, iesniegt tiesā maksātnespējas pieteikumu.

Kā vēsta VID, SIA Sapņu Fabrika nodokļu parāds, kas bija veidojies teju sešu gadu garumā, uz maksātnespējas pieteikuma sagatavošanas brīdi bija sasniedzis 429 485,28 tūkstošus eiro (pamatparāds 275 340,30 eiro un nokavējuma nauda – 154 144,89 eiro), no kuriem lielāko daļu veido pievienotās vērtības nodokļa parāds (128 611,58 eiro), kam seko valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas (91 731,37 eiro) un iedzīvotāju ienākuma nodoklis (54 769,17 eiro).

«Ar likumā noteiktajiem piedziņas līdzekļiem nodokļu parādu atgūt nebija iespējams. Būtiski arī, ka šajā laika periodā uzņēmums pats neveica nopietnus pasākumus, lai risinātu radušos situāciju un arī informācija par uzņēmuma aktīviem neliecināja par tā darbības rādītāju uzlabojumiem. VID rīcībā esošā informācija liecina, ka uzņēmumam piederošais nekustamais īpašums ir pārdots izsolē jau 2013.gada 30.oktobrī, bet uzņēmumam piederošajai automašīnai ir noteikts statuss – izslēgts (5 gadus nav darbības),» vēsta VID.

VID vērš uzmanību, ka uzņēmuma maksātnespējas pieteikuma iesniegšana tiesā vēl nebūt nenozīmē uzņēmuma darbības izbeigšanu. Gadījumā, ja uzņēmuma īpašniekiem, kreditoriem vai investoriem ir vēlme turpināt uzņēmuma darbību un redzējums, kā to veiksmīgi īstenot, viņiem ir iespēja jau maksātnespējas procesa laikā izstrādāt un saskaņot tiesiskās aizsardzības procesa pasākumu plānu un iesniegt to tiesā, tādējādi atjaunojot uzņēmuma maksātspēju.

Ref:103.000.103.4067

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas