VIDEO | Vēl tikai dažas dienas Rīgas Zooloģiskajā dārzā būs Ziemas nakts pasākumi

10.janvārī Rīgā diena jau būs par 28 minūtēm garāka nekā ziemas Saulgriežos un, līdz ar vistumšākajām gada nedēļām beigsies arī Ziemas nakts pasākumi Rīgas Zooloģiskajā dārzā, kas sākās 9.decembrī.

Līdz 5.janvārim nesteidzīgas vakara pastaigas pa noslēpumaini izgaismoto zoodārzu jau baudījuši gandrīz 5 000 apmeklētāji, bet priekšā vēl šī nedēļas nogale, kad meteorologi sola tikai pāris grādus zem nulles, kas nozīmē, ka omulīgi jutīsies gan dzīvnieki mītnēs un aplokos, gan arī tie apmeklētāji, kuri novērtēs iespēju iegādāties biļetes līdz plkst. 19.00 un nesteidzīgi vērot dzīvniekus līdz pat 21.00.

Neapšaubāmi, vislielākie ieguvēji būs tie zinātkārie ļaudis, kas vakaros pulksten 18.00 dosies ekskursijā gida pavadībā. Dalībnieku skaits gan ir ierobežots, tāpēc iepriekš jāpiesakās bezmaksas tiešsaistes platformā Bookla vai pa telefonu 29135839.

Dzīvniekiem nu atkal nāksies pierast pie īsāka “darbalaika” un daži par to noteikti būs pat noskumuši, jo “Ziemas nakts” pasākumu laikā apmeklētāju klātbūtnē baudīja “vēlās vakariņas”. Tā, vēl līdz pat 9.janvāra vakaram:

• 18.15 ar burkāniem pie Lauku sētas mielosies lamas alpakas;

• 18.30 pekaru saime saņems krietnu spainīti ar ozolzīlēm;

• 19.00 vakariņos žirafes Kimi un Vakilija;

• Vissaskumušākais, protams, būs ziemeļbriedis Elmo, kura vakara ķērpju mielastu apmeklētāji vēl var vērot ik vakaru 19.30. Viņš Ziemas nakts pasākumu laikā ieguvis ļoti daudz draugu, jo uz aicinājumu ar 20 eiro apmaksāt viņa saimes ikdienas ķērpju normu līdz šim atsaukušies 97 zoodārza draugi, saziedojot 2340 eiro. Tā kā katra ziedotāja vārds tiek akurāti reģistrēts Elmo barošanas kalendārā, tad ziemeļbriežu publiskā barošana turpināsies arī pēc Ziemas nakts pasākumu beigām – katru dienu plkst. 13.30.

Visi ziedojumi, kas reģistrēti līdz 9.janvārim (ieskaitot) piedalīsies Elmo 7 kilogramus smago ragu izlozē. Par iespējām vēl piedalīties lasiet šeit.

Nu ik diena kļūs arvien garāka un daudzu dzīvnieku iekšējais kalendārs nekļūdīgi vēsta par pavasara tuvumu. Tikko pēdējais apmeklētājs izgājis pa izgaismotajiem zoodārza vārtiem, no pūču mītnes jau atskan piesardzīga ūjināšana. Pāviem jau pilnībā ataugušas astes un pavisam drīz tie uzsāks dižošanos riestā un arī Japānas dzērvēs jau iemēģina dejas soli.

Katram gadalaikam un katram mēnesim zoodārzā ir sava pievilcība un pārsteigumi. Nāc un iepazīsti dzīvnieku pasauli!

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas