Viedoklis: Politizētais hokeja skatītāju jautājums ir mājiens ar mietu Kariņam

Hokeja fanu labi saprotamo vēlmi  vērot pasaules hokeja čempionātu vērot klātienē, JKP un pa visām vīlēm irstošās KPV.LV politiķi pamanījušies izmantot kā sviru jau tā trauslās valdības stabilitātes sašūpošanai.

Lai arī valdības vairākums Covid-19 tālākas izplatīšanās risku novēršanai turas pie ieskata, ka hokeja čempionāts jāaizvada bez skatītājiem, Jaunā Konservatīvā partija (JKP) un KPV.LV ar opozīcijas palīdzību pamanījās izbīdīt Saeimas lēmumu, kas valdībai liek nekavējoties lemt par atļauju Covid-19 pārslimojušajiem vai pret to vakcinētajiem līdzjutējiem čempionātu vērot klātienē.

Nevienu neinteresē, kas notiks tad, ja pēc šāda lēmuma pieņemšanas saslimstība ar Covid-19 uzliesmos ar jaunu sparu. 

Tikmēr vairākas pazīmes liecina, ka jautājums par skatītāju  klātbūtni ticis apzināti politizēts. Pasaules čempionāts hokejā Rīgā startēja 21.maijā, bet JKP sagatavotais lēmumprojekts par personām, kuras klātienē drīkst vērot pasaules hokeja čempionāta spēles, tapa vien 20.maija vakarā. Un arī tad  tā iniciatoriem – JKP, KPV.LV, ZZS, Saskaņai un pie frakcijām nepiederošajiem deputātiem nācās krietni parosīties, lai divas reizes pēc kārtas savāktu parakstus Saeimas ārkārtas sēdes sasaukšanai šī jautājuma izskatīšanai.

Lasiet arī: Viedoklis: Īpašā persona ministrs Rinkēvičs padziļinājis plaisu starp valdību un sabiedrību

Atklāts paliek jautājums – kādēļ minētie politiķi, ja reiz viņiem tiešām tā rūp skatītāju intereses, neiniciēja šī jautājuma izskatīšanu ātrāk? Kā nekā to, ka šāgada pasaules čempionāts hokejā notiks Rīgā, Starptautiskā Ledus hokeja federācija oficiāli paziņoja jau 2.februārī. Nav arī noslēpums,  ka saslimstības ar Covid-19 ziņā Latvija joprojām ir 4. – 5. vietā Eiropā, un inficēšanās riski joprojām ir ļoti augsti.

Nav izslēgts, ka pēkšņo vēlmi cīnīties par hokeju fanu interesēm izsauca ekonomikas ministra Jāņa Vitenberga pāriešana uz Nacionālo apvienību, tam sekojošā ministra demisija un gaidāmā «cīņa par portfeļiem» pēc pašvaldību vēlēšanām.

JKP līderis Jānis Bordāns partijas apetīti nemaz neslēpj, un izteicies, ka attīstoties sarunām par portfeļu pārdali, JKP būtu kandidāti ne tikai ekonomikas ministra amatam, kuram jau piedāvāta Gata Eglīša kandidatūra, bet arī darbam Finanšu ministrijā un Iekšlietu ministrijā. JKP šajā situācijā koalīcijas partneru tracināšana ar sīkiem dūrieniem ir visnotaļ izdevīga. JKP un KPV.LV, demonstrējot, ka ar opozīcijas balsīm var panākt pietiekami populistiska un grūti realizējama lēmuma pieņemšanu, ir parādījusi zobus un  raidījuši sava veida «brīdinājuma šāvienu» premjera virzienā.

JKP arī nodemonstrēja, ka vajadzības gadījumā spēj mierīgu prātu pārkāpt pašas novilktās «sarkanās līnijas» attiecībā uz sadarbību ar ZZS. Turklāt nevar aizmirst arī cīņu par vēlētāju dvēselēm – saskaņā ar SKDS datiem JKP reitings aprīlī bija vien 3,9%, bet KPV.LV vispār ir zem 2%atzīmes.

Lāča pakalpojumu ar «protokolāri pārstāvēto valsti» pasaules hokeja čempionāta atklāšanas spēlē paveica arī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs. Latvijas sabiedrība diplomātiskos smalkumos diezin vai iedziļināsies, taču to, ka ministrs Rinkēvičs hokeju no VIP tribīnes vēroja klātienē, kamēr neskaitāmie hokeja fani to varēja skatīties vien  pie televizoru ekrāniem vai terasēs, atcerēsies vēl ilgi.

Skatītāji pasaules čempionātu hokejā klātienē varēs skatīties no 1.jūnija, nolēma Ministru kabinets.

Grozījumi Ministru kabineta noteikumos Nr.360 Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai paredz, ka skatītāji klātienē drīkst būt tikai tās personas, kurām ir sertifikāts, kas apliecina, ka persona ir vakcinēta pret Covid-19 un ir pagājušas 14 dienas pēc pilna vakcinācijas kursa pabeigšanas, vai no 22 līdz 90 dienām pēc vakcīnas AstraZeneca (Vaxzevria) saņemšanas un uzreiz pēc otrās devas saņemšanas

Hokeja spēles klātienē būs atļauts skatīties arī personām, kuras ir pārslimojušas ar Covid-19.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas