Viedoklis | Strīķis asi kritizē Saeimas balsojumu «par politiski motivētu lietu»

Saeima izdod deputātu kriminālvajāšanai uz visai šaubīga nozieguma sastāva pamata. Ja tāds vispār ir. Tikmēr visapkārt nebeidz skanēt runas par lietas politisko motivāciju.

Pirms divarpus gadiem KNAB aizturēja Kaimiņu par iespējamu nelikumīgu partijas KPV LV finansēšanu. Kriminālprocess pret Kaimiņu šajā jautājumā pēc būtības vēlāk tika izbeigts, jo izmeklētāji norādīja uz nozieguma sastāva iztrūkumu. Pašlaik Kaimiņu apsūdz par «grāmatvedības noteikumu pārkāpumu». Vairums deputātu atzīst, ka lieta izskatās politiski motivēta. Proti, nav īsti nozieguma sastāva, taču deputāts kaut kā, Kaimiņa vārdiem, «jānoņem no politiskās skatuves».

Par notikušo balsojumu sociālajā vietnē Facebook izsakās arī bijušais Valsts drošības dienesta (VDD) darbinieks Maigurs Strīķis.

«Domāju, ka ne visi Saeimas deputāti apzinājās to, ko īsi un visprecīzāk pateica Sandis Riekstiņš, – Saeimai ir jāsaprot tikai tas, vai lieta nav politiski motivēta.»

Strīķis, norādot uz deputāta lomu koalīcijā, pauž: «Nav labais tonis citēt dažādas morālās padibenes, bet šoreiz nākas citēt pārstāstu no Gobzema teiktā, ka «Kaimiņam ilgstoši bijusi koalīcijas «zelta balss», pateicoties kurai pastāvot Krišjāņa Kariņa (JV) valdība».

Bijušais VDD darbinieks arī vērtē, ka «tieši Artusam Kaimiņam pietika gan prāts, gan sirdsapziņa, gan drosme, lai nepieļautu izmantot šos KPV absolūti dažādos un neorganizētos cilvēkus pretēji mūsu valsts vitālajām interesēm». «Nepieļaut sagrābt šo dažādo ļaužu kopumu Krievijas noziedzīgā režīma simpatizētājiem.»

Lasiet arī: Kaimiņš: Saeimas opozīcijā visi stāv par vienu, bet koalīcijā cits citam dur dunčus mugurā

«Pateicoties Artusam Kaimiņam, tiešām pastāv šī valdība, kura ir ar lieliem trūkumiem, kuru vajag kādreiz gānīt un kādreiz slavēt, bet tā ir viena no pirmajām, ja ne vispār pirmā, kura nav nekādā tiešā veidā atkarīga no Krievijas valdošajam režīmam draudzīgajiem oligarhiem,» uzskata Strīķis.

Viņš arī atzīmē, ka «Artuss Kaimiņš nav bez grēka». «Viņam noteikti ir epizodes, par kurām viņam kauns un pilnīgi noteikti ir epizodes, par kurām man neērti viņa vietā. Bet tas, kas patiesībā cilvēkam ir dvēselē, parādās kritiskos brīžos un ar savu rīcību, stāju viņš ir pilnībā nolīdzinājis savas jaunības glupības

Strīķis arīdzan stāsta: «Kādreiz mājās man bija saruna apmēram par tēmu, ka kādreiz, neraugoties uz meliem, cilvēki sapratīs un novērtēs, bet gala secinājums bija tāds, ka pat tad, ja neviens uz pasaules neuzzinās un ticēs meliem, – arī tad nešaubīgi ir jārīkojas pareizi.»

Nobeigumā Strīķis pauž, ka «šī nolemtība Artusam Kaimiņam iet secen, jo ir pietiekami daudz cilvēku, kuri jau tagad saprot, kādu nenovērtējamu pakalpojumu Latvijas tautai viņš ir izdarījis un es esmu viens no tiem». Tāpat viņš pauž pateicību tiem JKP frakcijas deputātiem, kuri balsoja pret.

Par Kaimiņa izdošanu nobalsoja 67 deputāti, pret bija 19 politiķi, bet balsojumā nepiedalījās 11 parlamentārieši.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas