Šā gada otrajā ceturksnī salīdzinājumā ar iepriekšējā gada otro ceturksni vienas stundas darbaspēka izmaksas Latvijā pieauga par 52 centiem stundā jeb 7,9%, sasniedzot 7,09 eiro stundā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. Pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem darbaspēka izmaksas palielinājās par 7,7%.
Vienas stundas darbaspēka izmaksas straujāk auga nekustamo īpašumu nozarē – par 11,2%, informācijas un komunikācijas pakalpojumos – par 10,9%, tirdzniecībā – par 10,1%, mākslas, izklaides un atpūtas nozarē – par 9,8%, kā arī apstrādes rūpniecībā – par 9,2%. Darbaspēka izmaksu kāpumu šajās nozarēs ietekmēja gan darba samaksas, gan neregulāro piemaksu un prēmiju pieaugums. Apstrādes rūpniecībā un nekustamo īpašumu nozarē izmaksu pieaugumu veicināja arī nostrādāto stundu samazinājums – attiecīgi par 3,8% un 2,5%.
Vismazākais vienas stundas darbaspēka izmaksu pieaugums bija ūdens apgādes, notekūdeņu, atkritumu apsaimniekošanas un sanācijas nozarē – 4,0%, transporta un uzglabāšanas nozarē – 4,1%, kā arī enerģētikas nozarē un ieguves rūpniecībā – 4,2%.
Šā gada otrajā ceturksnī visaugstākais vienas stundas darbaspēka izmaksu līmenis bija finanšu un apdrošināšanas darbību nozarē (15,74 eiro), informācijas un komunikācijas pakalpojumos (11,21 eiro), enerģētikas nozarē (10,45 eiro) un valsts pārvaldē (9,13 eiro). Savukārt zemākās darbaspēka izmaksas stundā bija izmitināšanas, ēdināšanas (4,72 eiro) un citu pakalpojumu (5,30 eiro) nozarēs, mākslas, izklaides un atpūtas (6,07 eiro), tirdzniecības (6,16 eiro), administratīvo un apkalpojošo dienestu darbības nozarē (6,18 eiro), kā arī izglītībā (6,22 eiro).
Ref: 102.000.102.10702
Un medicīnā-2,64 tarifa likme māsu palīgam ar 10 gadu darba stāžu. Bez 10 gadu stāža ir vēl zemāka. Nu vai nav forši! Kādi tad te ir 6 eiro?
ko var gvelzt,kur tad tadu algu maksā,paskatos NVD mājas lapā,piedāvā darbu par 2,50 eiro,bet te raksta pasaklas
gribētos pajautāt ,no kā tad tas procents tiek skatīts ……?
Kur tad irtās lielās naudas? stundas likme pārdevējiem 2.21-2.60 eiro.
Rakstā runa ir par izmaksām nevis algām. Jo lielākas izmaksas uzrādam, jo mazāk nodokļos maksājam. Noslēpjam ienākumus, statistikā uzrādas nelielas peļņas naudiņas. Statistiķi vaimanā par zemu ražīgumu. Un tad varam maksāt miņimalkas, jo darbinieku ienestās vērtības ir zemas. Ja netici, tad paskaties datus – latvieši ir vismaz 4x slinkāki slaisti kā vidējais eiropietis. Tāpēc latvietis saņem 4x mazāku algu.
Aizbrauc uz Angliju un pēkšņi kļūst 4x čaklāki?