Līdz šim visas Latvijā strādājošās bankas ir apliecinājušas vēlmi turpināt darbu finanšu sektorā, norāda Finanšu un kapitāla tirgus komisijas Komunikācijas daļas vadītāja Ieva Upleja.
«Līdz šim visas bankas ir apliecinājušas vēlmi turpināt strādāt Latvijas finanšu sektorā,» teia Upleja.
Savukārt, runājot par banku biznesa plāniem, FKTK pārstāve norāda – katrai bankai, kurai biznesa plāns ir jāpārskata, ir sava pieeja, savi veicamie uzdevumi soli pa solim, kā arī aktīvs dialogs ar uzraugu vairākos posmos, tādējādi visām bankām nav viens termiņš.
«Mājasdarbi, kas izdarāmi, katrai bankai ir savi,» piebilda Upleja, atzīmējot – kādai bankai tās ir nelielas korekcijas biznesa stratēģijā, citai pilnīga atteikšanās no ārvalstu klientu segmenta vai būtiskas biznesa daļas samazināšana, vēl citai pieejas maiņa – FinTech, e-komercijas platformas, jauni klientu segmenti Eiropas Ekonomiskajā zonā.
«Ar visiem šiem variantiem tagad tiek strādāts, tomēr katrai ir savs dialoga grafiks,» teic Upleja.
FKTK pārstāve arī atzina, ka banku idejas ir dzīvotspējīgas. «Redzējumi ir, idejas ir dzīvotspējīgas, zināmā mērā tas atspoguļosies arī zvērināto revidentu sniegtajos atzinumos par 2017.gada finanšu pārskatiem, jo tie paredz arī nākotnes darbības iespējamības izvērtējumu, šī iemesla dēļ pamata vīzijai jābūt skaidrai tuvākajā laikā,» teica Upleja.
Tāpat viņa norāda, ka tā ir arī akcionāru izšķiršanās – vai ar mazāku biznesa un tātad arī ar mazāku peļņas apmēru akcionāri saredz investīcijām atdeves iespējas. «Mums nav indikāciju, ka kāds kategoriski sacītu – nē, nesaredzu iespējas, jo, jāatzīst, līdz šim peļņas un atdeves rādītāji Latvijā ir bijuši vieni no augstākajiem visā eirozonā,» sacīja Upleja.
Viņa piebilda, ka, samazinot biznesa apmērus, bez šaubām, tas atspoguļojas arī banku personāla vadībā.
Iepriekš FKTK vadītājs Pēters Putniņš atzīmēja, ka Latvijas bankām, kuras līdz šim orientējās uz nerezidentu apkalpošanu, ir jārevidē stratēģijas, jāveido citādi biznesa modeļi un jāmeklē jaunas biznesa nišas.