Reģionu sabalansētu un ilgtspējīgu attīstību iespējams panākt vienīgi ar mērķtiecīgu un pamatotu rīcību. Piemēri no citām Eiropas Savienības valstīm parāda, ka vislabākos rezultātus uzrāda tie reģioni, kuros stratēģijas tiek īstenotas ar spēcīgu reģionālo finanšu instrumentu palīdzību, kas mūsu valstī joprojām iztrūkst, pauž Vidzemes plānošanas reģiona Attīstības un projektu nodaļas vadītāja Laila Gercāne.
Pagājušās nedēļas otrdienā, 13.jūnijā, Berlīnē notika ikgadējais Baltijas Attīstības forums, kas pulcēja Baltijas jūras reģiona vadošos uzņēmējus, politiķus, zinātniekus un mediju darbiniekus. Forumā Vidzemes plānošanas reģiona (VPR) Attīstības un projektu nodaļas vadītāja Laila Gercāne, pārstāvot Vidzemes intereses un rosinot intensīvāku sadarbību, kopā ar Berlīnes un Stokholmas pārstāvjiem diskutēja par Baltijas jūras reģiona inovāciju vidi un digitālās sadarbības attīstību starp reģioniem un pilsētām.
«Teritoriju konkurētspējas pamatā ir spēja sadarboties un rīkoties saskaņoti, dalīties ar zināšanām, domāt elastīgi un kritiski analizēt situāciju. Šis forums apliecināja to, ka mūsu izvēlētā Vidzemes reģiona attīstības stratēģija ir bijusi atbilstoša nākotnes tendencēm. Jau šobrīd reģions spēj piedāvāt tādas kvalitātes, ko nespēj metropoles – drošību, kvalitatīvu pārtiku, tīru vidi, laiku un telpu, tajā pat laikā nodrošinot interneta vidē globālo saziņu un piekļuvi informācijai un zināšanām,» norādīja Gercāne.
VPR Ilgtspējīgas attīstības stratēģiju un citus attīstības plānošanas dokumentus iespējams aplūkot VPR mājaslapā.
Baltijas Attīstības foruma mērķis ir veicināt sadarbību, pilnveidot reģionālo politiku un sekmēt Baltijas jūras reģiona izaugsmi un konkurētspēju. Baltijas jūras reģionu veido 11 valstis ar vairāk nekā 100 miljoniem iedzīvotāju: Latvija, Igaunija, Lietuva, Dānija, Somija, Islande, Norvēģija, Zviedrija, Vācija, Polija un Krievija (Ziemeļrietumu apgabals, ieskaitot Kaļiņingradu). Pirmais Baltijas Attīstības forums tika organizēts 1999.gadā, radot platformu, kas stiprina ne tikai politiķu, bet arī uzņēmēju, zinātnieku un masu mediju savstarpējos kontaktus.
Ref: 225.000.103.1160