Ziedo asinis Medicīnas vēstures muzejā un saņem bezmaksas apmeklējumu uz muzeju

Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā, Ukrainas neatkarības ielā 1, piektdien, 17.jūnijā, no plkst. 11.00 līdz plkst. 14.00 atradīsies Valsts asinsdonoru centra (VADC) izbraukuma asins ziedošanas punkts.

Ikviens ir aicināts piektdienas rīta pusē nākt uz muzeju un piedalīties asins ziedošanā, lai uzlabotu savu veselību un glābtu citu dzīvības, norāda muzeja pārstāve Līva Kalnača.

Nedēļā, kad pasaulē atzīmē Starptautisko asinsdonoru dienu, kuras mērķis ir īpaši mudināt cilvēkus pievienoties donoru kustībai, Medicīnas vēstures muzejs uzņem pie sevis VADC.

Tieši muzeja dibinātāja prof. Paula Stradiņa vadībā 1941.gadā tika izveidota Republikāniskā Asins pārliešanas stacija, kas aizsāka asins ziedošanas kustību Latvijā.

Lai ziedotu asinis, galvenais ir laba pašsajūta un vēlme palīdzēt. Līdzi jābūt derīgam personu apliecinošam dokumentam (pasei, personas apliecībai (eID) vai jebkurai citai personu identificējošai apliecībai, kas satur sekojošu informāciju – personas kodu, vārdu, uzvārdu un foto).

Pirms asins ziedošanas notiek saruna ar ārstu, tiek izmērīta temperatūra un asinsspiediens, kā arī noteikts hemoglobīna līmenis. Ja visi rādītāji ir labi, tad donors aicināts doties uz asins ziedošanas procedūru, kas ilgst aptuveni desmit minūšu. Plašāka informācija VADC mājaslapā.

Asinsdonora ieguvumi, ziedojot asinis:

• uzlabota veselība, jo organismā tiek stimulēta asinsrades sistēma, atjaunojot asins sastāvu;

• morāls gandarījums, jo ir palīdzēts kādam grūtā brīdī;

• asins analīžu rezultāti, par to pirms asins ziedošanas paziņojot donoru reģistratoram;

• viena apmaksāta brīvdiena un gardas uzkodas;

• muzeja drauga karte bezmaksas apmeklējumam diviem cilvēkiem.

Ar vienu ziedošanas reizi iespējams izglābt pat trīs cilvēku dzīvības. Šī ir laba iespēja pirms svētku laikā, kad nereti notiek negadījumi un saasinājumi, pašā pilsētas centrā noziedot asinis un papildināt VADC asins krājumu.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas