Elektroenerģijas apgādes sistēmās līdz šim nav bijis pietiekami daudz ieguldījumu, arī Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija ir noraidījusi tarifu paaugstinājumus, kas bija plānoti ar mērķi iegūt vairāk naudas infrastruktūras uzlabošanā, norāda Latvenergo vadītājs Āris Žīgurs.
Latvenergo pēdējos gados nav iegādājies normālu tehniku, piemēram, visurgājējus, sniega motociklus, intervijā Latvijas Radio sacījis Žīgurs, piebilstot, ka tagad, lai nokļūtu līdz sniega ieputinātajām elektrolīnijām, tie jāmeklē pa visu Latviju.
Viņaprāt, šāda veida tehnika bija jāpērk un jāiegulda līdzekļi arī elektrolīniju uzturēšanā, taču valdība, 2010. gadam noslēdzoties, nolēmusi, ka lielākā daļa peļņas jāiemaksā valsts budžetā.
Viņš atzinis, ka ar uzņēmuma iegūto peļņu būtu pietiekami, lai problemātiskajās vietās sakārtotu infrastruktūru, vienlaikus arī paužot izbrīnu par to, kāpēc daļa līdzekļu nav novirzīti līniju tehniskā stāvokļa uzlabošanai.
Lielākās problēmas šobrīd radušās pārrāvumu dēļ vidēja sprieguma līnijās, kurām likumā noteiktais aizsargjoslas platums ir 6,5 metri, savukārt koku augstums sasniedz 20 metrus.
Žīgurs piebilda, ka Latvija varētu izskatīt iespēju izbūvēt pazemes kabeļu sistēmu, taču šādi infrastruktūras pārkārtojumi prasītu vairāk nekā miljardu eiro, kas būtu pārlieku smaga nasta uzņēmuma klientiem, tik lielā mērā paaugstinot tarifus.
Vot nekauņa. plēš 9 ādas no mums un vēl čīkst
jā, piekrītu!
Latvenergo ir jāatbild likuma priekšā, par to, ka cilvēki cieta vairākas dienas bez elektrības, siltuma, ūdens un citām komunikācijām.
Kā arī daudzas mājsaimniecības, uzņēmumi cieta materiālus, finansiālus, morālus zaudējumus, jo daudziem arī svētki tika sabojāti. Finasiālus zaudējumus cieta arī valsts, jo daudz kur arī kases aparāti nedarbojās.
Veicot laicīgi preventīvos pasākus, šie bojājumi tiktu novērsti daudz ātrāk. Sniegs jau nesnieg pirmo dienu Latvijā. Un visus bīstamos kokus jau laicīgi var izāģēt. Kā arī laika prognozes jau sen masu saziņas līdzekļos tika stāstītas par šīm dienām.
Latvenergo ņirgājas par cilvēkiem, par latgaliešiem. Tiem jau gaismu nevajag, tie jau var iztikt. Arī infrastruktūra un tā uzturēšana vissliktākā, jo koki jau visā Latvijā aug, kā arī laika apstākļi jau visā Latvijā bija slikti. Bet latgalē cilvēki 4 -5 dienas bez gaismas, ūdens, siltuma, bez sakariem. Un pie tam visus svētkus!