Valstij nevajadzētu nodarboties ar uzņēmējdarbību, bet gan būtu jārada tai labvēlīga vide. Es neredzu nepieciešamību, kādēļ valdībai vajadzētu nodarboties ar biznesu telekomunikāciju jomā, kur ir tik ļoti augsta konkurence. Savukārt jautājumu par to, jāpārdod uzņēmums vai nē, jālemj akcionāriem, uzskata Lattelecom vadītājs Juris Gulbis.
Vaicāts par to, cik liela varētu būt iegūtā summa par valsts akcijām, Gulbis laikrakstam Telegraf norāda, ka summu var nosaukt jebkādu, taču reāli, veicot darījumu, tā būs tāda, kāda būs. Tāpat jāņem vērā vairums dažādu faktoru, kā arī situācija tirgū.
Gulbis uzsver, ka par 2010. gada rezultātiem vēl pāragri spriest, taču negatīvo tendenci ir izdevies apturēt. Lielu finansiālu izaugsmi gan nevar manīt, taču zināma stabilitāte ir sasniegta. Tagad uzņēmums spēs pietiekami labi nopelnīt uz investīciju rēķina jaunajos projektos, kas izveidoti krīzes laikā.
Arī 2011. gadā uzņēmums savas prioritātes nemainīs – tās būs interaktīvā, ciparu televīzija. Plānots paplašināt piedāvājumu klientiem, piedāvājot vairākus jaunus kanālus internettelevīzijā.
Vērtējot valdības darbu, Gulbis norāda, ka tai vajadzētu vairāk cīnīties ar ēnu ekonomiku, kur pagaidām viss tiek darīts virspusēji un nepietiekamā līmenī. Ja nelegālā degviela Latvijā tiek tirgota, izmantojot internetu, tas skaidri liecina, ka minētā problēma nevienu pārāk stipri nesatrauc.
Viņaprāt, nepieciešamas arī administratīvā aparāta reformas, jo vairāk par automātisku atalgojumu samazināšanu nekas netika izdarīts. Vēl vairāk, atsevišķās valsts pārvaldes struktūrās algas atkal tiek paaugstinātas, kas ir absolūti nepieņemami, jo biznesā par to neviens pat nedomā.
Savukārt nodokļu politikā neko vairs nevar darīt. Domāju, ka nesenā nodokļu paaugstināšana bija pēdējā, un vairāk paaugstināt nedrīkst. Es ar lielu entuziasmu attiektos pret nodokļu paaugstināšanu, ja valsts kaut ko mainītu savā valsts pārvaldes aparātā, darot to efektīvāku. Pašlaik neko tādu neredzu, uzsvēris Gulbis.