Turpinās protests pret Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas (RPIVA) slēgšanu. Šoreiz otrdien, 14.februārī, plkst. 11.30, studenti kā protesta veidu izvēlējušies dejas performanci.
Protesta performancē, kura norisināsies pretī Ministru kabinetam, piedalīsies 40 RPIVA studentu, kuri vēlas uzrunāt ministrus, kuri «kādā no februāra otrdienu valdības sēdēm balsos par vai pret mums», protestētāji stāsta.
«Protests šoreiz tiks izteikts dejas valodā,» skaidroja RPIVA studenti.
Ar deju studenti vēlas paust protestu pret Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) lēmumu likvidēt RPIVA. Studentu parlaments uzsver, ka pedagogi ir vīlušies IZM un nozares ministra Kārļa Šadurska lēmumos un komunikācijā ar akadēmiju, kas liekot «apšaubīt ministrijā pie varas grožiem esošo kompetenci un objektivitāti augstskolu reformu jautājumos».
«Tā vien šķiet, ka ministrijai daudz vienkāršāk ir likvidēt vienu labu augstskolu, nekā pilnvērtīgi veikt savus darba pienākumus, analizējot programmas, datus, rezultātus, riskus un tādā procedūras kārtībā, kā to nosaka laba pārvaldība, demokrātija un likumība. Un ir skumji, ka valsts institūcija radījusi mūsos šādu rūgtumu,» pauž RPIVA studenti.
Ar performanci studenti mēģinās parādīt, cik daudzpusīgus viņus attīstījusi RPIVA. «Akadēmijas mācībspēki ir spējuši radīt vidi, kādu nepiedāvā neviena cita augstākās izglītības iestāde Latvijā. Tieši šādu izglītību mēs vēlējāmies iegūt, uzsākot studijas. Tieši šo akadēmiju esam izvēlējušies saukt par savām otrajām mājām. Tā ir akadēmija, kur mēs, studenti, esam pilnveidojušies un vēlamies saņemt arī tās diplomu,» savu uzskatu pauž studējošie.
Jau vēstīts, ka IZM ir nolēmusi ar 2017.gada augustu reorganizēt RPIVA, to pievienojot Latvijas Universitātei (LU). Kā apstiprināja ministrijā, tas nepieciešams, lai veiktu resursu koncentrāciju un panāktu iespējami efektīvu valsts budžeta līdzekļu izmantošanu.
Izglītības un zinātnes ministrija solīja, ka visas astoņas RPIVA reģionālās filiāles tiks saglabātas un visi pasniedzēji pāries uz darbu LU.
Izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis iepriekš norādījis, ka tad, kad aptuveni 2019.gadā sāksies studiju programmu konsolidācija, konkursos uz pasniedzēju amata vietām varēs piedalīties kā LU, tā arī pašreizējie RPIVAmācībspēki, tātad būs «veselīga un draudzīga konkurence».