Triatel peļņa turpina palielināties

Telekomunikāciju operators Triatel 2010. gadā strādājis ar 986 000 latu lielu peļņu, kas ir par nepilniem 11% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt apgrozījums pērn sasniedza 6 319 000 latu, biznesa ziņu portālu BNN.LV informēja Triatel.

«Esam gandarīti, ka, salīdzinot ar konkurentiem, kuru ieņēmumi kritušies pat par 30%, mums apgrozījumu izdevies noturēt teju iepriekšējā gada līmenī. Aptuveni 3% kritumu ietekmēja tikai un vienīgi lejupslīde balss telefonijas tirgū,» skaidro Triatel valdes priekšsēdētājs Raimonds Peļņa, piebilstot, ka uzņēmums ar to bija rēķinājies. «Savukārt peļņas rādītāji mums auguši krietni straujāk, nekā prognozējām pērn gada sākumā. Klienti novērtējuši bezvadu interneta priekšrocības un to izmanto arvien biežāk un vairāk, kā rezultātā esam būtiski veicinājuši ieņēmumus mobilā interneta pakalpojumam un kāpinājuši peļņas rādītājus.»

Pērn uzņēmums konstatēja, ka to aizvien vairāk ietekmē krīzes radītās sekas – lauku reģionu iedzīvotāju migrācija uz ārvalstīm, tādējādi Triatel zaudē savu galveno auditoriju – iedzīvotājus mazāk apdzīvotos reģionos, kur bezvadu komunikācijas ir piemērotākais risinājums. «Kaut arī situācija nav kritiska, tomēr tā liek aizdomāties,» tā R. Peļņa. «Rūpīgi jāizvērtē plāni nākotnes investīcijām.»

Ņemot vērā faktu, ka klienti novērtējuši mobilā interneta iespējas un tā lietošanas intensitāte augusi, uzņēmums šogad noteikti strādās pie pakalpojuma attīstīšanas. «Tā kā jau šobrīd esam vienīgie Latvijas mobilā interneta tirgū, kuriem ir plašākais tīkls valstī un kas saviem klientiem piedāvā lētāko neierobežoto datu pārraidi, tad plānojam šogad strādāt pie ātruma palielināšanas tīklā,» par uzņēmuma plāniem stāsta R. Peļņa.

Triatel prognozē, ka šis būs stabilizācijas gads. Visas rentablās jaunākās tehnoloģijas Latvijas tirgū jau ir ieviestas. Arī cenas sasniegušas līmeni, kad vēl lielāks to kritums nav paredzams.  «Noteikti vēl plašāku rezonansi gūs 4G, kaut arī reāli dzīvē neviens nesteigsies to ieviest, jo vēl nav skaidrs biznesa modelis, kas būtu pieņemams gan pakalpojuma sniedzējam, gan patērētājam. Ņemot vērā Skandināvijas pieredzi, kur ir minimāls 4G tīkla pārklājums un noteiktas augstas cenas, kas liktos šausminošas mūsu iedzīvotājiem, šis pakalpojums Latvijas interneta tirgus apstākļos nebūtu konkurētspējīgs,» norāda Triatel valdes priekšsēdētājs. Paredzams, ka šogad aktivizēsies arī televīzijas pakalpojumu tirgus – parādīsies vairāki interneta televīzijas sniedzēji. Operatori aktīvāk sāks iesaistīties televīzijas un interneta satura tirgošanā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas