Starptautiskā zāļu nosaukuma rakstīšanas ieviešana receptēs spētu novērst iespējamu korupciju farmācijā, šodien preses konferencē sacīja vietējā holdinga AS Repharm investoru padomes pārstāve Iveta Lāce.
Viņa norāda, ka šāda sistēma ļautu novērst iespējamus ētikas pārkāpumus, zāļu ražotājiem lobējot savus produktus ārstiem vai farmaceitiem.
«Tas novērsīs korupciju visos līmeņos. Taču, kāpēc tas jau netiek darīts pašreizējā sistēmā, būtu jājautā ārstiem,» sacīja Lāce.
Pēc viņas teiktā, šādai sistēmai nav mērķa sanaidot ārstus ar farmaceitiem, uz kuriem turpmāk gultos atbildība izvērtēt un ieteikt medikamentu atbilstoši pacienta vajadzībām un iespējām.
«Pacienti būs tikai ieguvēji,» pārliecināta ir Lāce.
Vienlaikus viņa atzīst, ka, ieviešot šādu sistēmu, aptiekas īstermiņā cietīs no apgrozījuma samazināšanās, jo biežāk tiktu pārdoti kompensējamās sistēmas references medikamenti bez pacienta līdzmaksājumiem, taču, palielinoties pacientu ietaupījumam, palielinātos arī pirkumu skaits.
Mēness aptieku Tukuma filiāles vadītāja Sintija Zaņģe norādīja, ka pašreizējā sistēmā, kad ārsts izrakstījis recepti konkrētam produktam, neliedzot to aizvietot ar analogu, farmaceitiem esot grūti rekomendēt pacientiem citus, kaut arī lētākus, medikamentus.
Tāpat Mēness aptiekas šodien prezentēja kampaņu «Mans ģimenes farmaceits palīdzēs», kas ilgs līdz 27.martam un kuras materiāli tiks izplatīti visās tīkla filiālēs, kā arī LTV1 un RTR telekanālos, aicinot pacientus vērsties pie farmaceita pēc informācijas par iespējām izvēlēties piemērotākos medikamentus, kā arī to lētākās alternatīvas. Kampaņas, kuras mērķauditorija esot par 45 gadiem vecāki iedzīvotāji, izmaksas netika atklātas.