Valsts kontroles revīzijas ietvaros atklātas vairāki pārkāpumi, kas saistīti ar policijas darbu. Tā, piemēram, nav atrodama ļoti liela daļa mantu, kuras tikušas nodotas glabāšanā, – televizori un citas ierīces, LNT raidījumā 900 sekundes atzina Valsts kontroliere Inguna Sudraba.
Savukārt robežsardzē, kāda projekta ietvaros zudusi dalības nauda 1 miljona latu apmērā.
Viņa norāda, ka galvenokārt atbildīgs par šādu situāciju ir konkrētās nodaļas vadītājs, kā arī politiskais vadītājs. Iekšlietu ministrijai būtu stingri jāpārskata savā apgādībā esošās iestādes.
Daudzi pārkāpumi, ko konstatējusi Valsts kontrole, saistīti arī ar neefektīvu rīcību finanšu sektorā. Valsts iestādēs nelikumīgi tiek pārskaitīti avansi, tā, piemēram, Aizsardzības ministrijas pārskaitīto avansu apmērs sasniedz 7 000 latu. Sudraba atzīmē, ka šādi iestādes rīkojas pretrunā ar efektīvu pārvaldi, jo nevar, piemēram, maksāt nodokļus pirms vispār kādam tiek izsniegta konkrēta summa.
Kontroliere arī atzīmē, ka, runājot par Eiropas struktūrfondu finansējuma apguvi, kas pērn it kā esot pielietota pilnībā, tad arī šeit jāsaskaras ar avansu izmaksām nevis reālu pielietojumu. Tā, piemēram, Satiksmes ministrija no fonda saņēmusi 50 miljonus latu lielu finansējumu, no kura 90% atrodas uz komercsabiedrības Pasažieru vilciens konta.
Revīzijas rezultāti tiks nodoti ģenerālprokuratūrā, piebilst Sudraba, uzsverot, ka svarīgi ir arī tas, kā pašas ministrijas reaģēs uz noteikto pārkāpumu uzskaiti. Tas parādītu, cik politiski atbildīgs ir ministrijas vadītāji. Kontroliere gan atzīmē, ka nevienam ministram nav jāatkāpjas, bet gan jāizrāda aktīvu rīcību, lai labotu nepilnības.
Attiecībā uz prezidenta vēlēšanām, pēc Sudrabas domām, ir jābūt skaidram tam, kādu mēs vēlamies redzēt valsti, un vai vēlēšanas turpinot kā līdz šim, sasniegsim pārmaiņas, kuras Latvijai ir vajadzīgas.
Viņasprāt, prezidents ir tas amats, kas var izmainīt notikumu secību valstī. Savukārt tautas vēlēts prezidents radītu saikni starp sabiedrību un varu, samazinot plaisu, kas radusies to starpā.
Mums ir jāzina, ko gribam sasniegt, teic Suraba, uzskatot, ka mūsdienās ir aizmirsts vārds godīgums. Un tikai godīga vara var prasīt no sabiedrības, lai tā godīgi maksā nodokļus.