Polijā bargāki sodi par pedofiliju pēc katoļu baznīcas skandāliem

Polija ir paaugstinājusi sodus par bērnu seksuālu izmantošanu līdz 30 gadiem cietumā pēc tam, kad katoļticīgajā valstī bērnu izmantošanas skandālu pastiprinājusi dokumentālā filma par pedofiliju dievnamos.

Kā vēsta franču ziņu aģentūra AFP, ceturtdien, 16.maijā, Polijas likumdevēji ar lielu balsu pārsvaru apstiprināja grozījumus krimināllikumā kas paredz bargāko cietumsodu par bērnu seksuālu izmantošanu pagarināt līdz 30 gadiem cietumā. Tikmēr bīstamākajiem pedofiliem paredzēti arī mūža ieslodzījumi.

Satraucošs dokumentāls stāsts

Polijas sabiedrības satraukumu par noziegumiem baznīcā šomēnes saasinājusi dokumentālā filma «Tikai nevienam nesaki». Tajā redzams, kā seksuālas izmantošanas upuri pieaugušo vecumā konfrontē garīdzniekus ar izmantošanas gadījumiem no pašu upuru bērnības. Slēptās kameras priekšā vairāki priesteri atzīstas nodarītajā, atvainojas par to, atsevišķos gadījumos tiek netieši piedāvāts nodarīto kompensēt ar naudu

Filma, ko veidojuši Tomašs (Tomasz) un Mareks Sekjelski (Marek Sekielski) un kas YouTube vietnē publicēta 11.maijā, nepilnas nedēļas laikā sakrājusi 18 miljonus skatījumu.

Dokumentālā filma «Tikai nevienam nesaki» poļu valodā ar subtitriem angļu valodā.

Baznīcas vadība atzīst un nožēlo

BNN jau vēstīja, ka 2019.gada martā Polijas katoļu baznīca paziņojusi, ka kopš 1990.gada tā reģistrējusi 625 nepilngadīgo seksuālu izmantošanu, ko pastrādājuši 382 garīdznieki.

Arhibīskaps Vojčeks Polaks (Wojciech Polak) paudis «sāpes, kaunu un vainas sajūtu, ka šādas situācijas ir notikušas».

«Zinām, ka šī joprojām ir tikai aisberga redzamā daļa,» piebildis Ādams Zaks (Adam Zak), kurš Polijas katoļu baznīcā ir bērnu aizsardzības un jauniešu lietu koordinators.

Attiecībā uz vainīgo saukšanu pie atbildības baznīcas tiesā saistībā ar sūdzībām par netiklām darbībām žurnālistiem norādīts, ka 25% gadījumu vainīgie garīdznieki izslēgti no garīdznieku kārtas, bet 52% gadījumu tiem samazinātas amata pilnvaras un aizliegts strādāt ar bērniem.

Aptuveni 10% gadījumu garīdznieki apžēloti, bet vairāk nekā 10% lietas tikušas izbeigtas bez sprieduma.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas